A következő NATO-főtitkár értékes alkut ajánlott Magyarországnak
A holland politikus tartotta Jens Stoltenberg javaslatát, sőt, emelte is a tétet.
A magyar és a török kormányfő nem elég „kényelmes partner" a szövetségesek szemében, főleg azután, hogy szerintük túl lassan ratifikálták Svédország csatlakozási kérelmét.
Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala
A NATO rosszfiúi: Törökország és Magyarország a saját játékukat játsszák – így számol be a csúcstalálkozó eseményeiről a Politico, amely szerint látszólag mindkét ország szilárd tagja a szövetségnek, hiszen előbbi a célokat teljesítve költ haderőfejlesztésre, utóbbi pedig a NATO második legnagyobb hadseregével rendelkezik. Ám a portálnál úgy vélik, valójában Orbán Viktor és Recep Tayyip Erdogan nem jelent „kényelmes partnert" a szövetség többi tagjának.
A magyar és a török kormányfőnek szélesebb közös érdekei vannak
– írja a brüsszeli lap. A szerző felidézi, hogy Magyarország volt az egyetlen NATO-tag, amely kilépett az Ukrajnát támogató misszióból, és erről írásbeli ígéretet kapott Mark Rutte következő főtitkártól. Ankara eközben azt követeli, hogy 2026-ban Törökország legyen a NATO-csúcstalálkozó helyszíne, amit idén Washingtonban tartottak, jövőbe pedig Hágában lesz.
A Politico információi szerint a NATO-tagok többségének még mindig az a problémája, hogy Magyarország és Törökország túl lassan ratifikálta Svédország csatlakozási kérelmét.
Ezt is ajánljuk a témában
A holland politikus tartotta Jens Stoltenberg javaslatát, sőt, emelte is a tétet.
***
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.