Ursula von der Leyennel tárgyalt Novák Katalin Davosban
„A megbeszélés középpontjában a magyar fiatalok és az Erasmus+ program állt” – írta közösségi oldalán a magyar köztársasági elnök.
Ez az állásfoglalás nem csak a magyar kormánynak szól, hanem az Európai Bizottságnak is.
„Az EP háromnegyede követeli a magyar jogállamiság helyreállítását.
»Felszólítjuk a magyar kormányt, hogy haladéktalanul tegyen eleget a jogállamiság elvének és feleljen meg az uniós értékeknek, és hajtsa végre a szükséges reformokat annak érdekében, hogy a magyar diákok, oktatók és kutatók részesülhessenek az Erasmus+ program előnyeiből, és hozzájárulhassanak az európai oktatási és kutatási együttműködés tágabb céljaihoz!«
Hatalmas többséggel fogadta el ezt a Donáth Annával közös indítványunkat ma az Európai Parlament. 456 igen, 130 nem és 17 tartózkodó szavazattal. Ahhoz, hogy a magyar diákok a lehető leghamarabb hozzáférhessenek az Erasmus-os ösztöndíjakhoz, erre a lépésre van szükség. A fideszes képviselők »természetesen« nemmel szavaztak.
Ez az állásfoglalás nem csak a magyar kormánynak szól, hanem az Európai Bizottságnak is: ez egy egyértelmű és nyílt üzenet, hogy az európai parlamenti képviselők alkotta Parlament háromnegyede követeli a Bizottságtól, hogy kényszerítse ki a magyar kormánytól a jogállamiság helyreállítását, és az uniós értékek, a szabadságjogok rendszeres megsértését.
A fideszes kollégák NEM-szavazata szintén nem csak a Parlamentnek szólt: hanem minden magyar diáknak is, akiknek talán az egyetlen külföldön tanulási lehetőségét kockáztatja a kormány folyamatosan, hogy fenntartsa ezt a zsaroló, urizáló, tolvaj rendszerét.”
***
Ezt is ajánljuk a témában
„A megbeszélés középpontjában a magyar fiatalok és az Erasmus+ program állt” – írta közösségi oldalán a magyar köztársasági elnök.
Nyitókép: UNION EUROPEENNE / HANS LUCAS / HANS LUCAS VIA AFP