Úgy látják, hogy a Gázai övezet további ostromlása és a Hamász megalázása nagyobb valószínűséggel biztosítja szeretteik szabadságát.
A Hamász által a Gázai övezetben fogva tartott izraeli túszok családjai közül néhányan ellenzik a tűzszünetet vagy a harcok humanitárius szüneteltetését, ahogyan azt Joe Biden amerikai elnök is szorgalmazta – olvasható a Politico hasábjain.
Miközben Antony Blinken amerikai külügyminiszter pénteken Tel-Avivban egy sor megbeszélést tartott izraeli vezetőkkel és humanitárius szünetet sürgetett a közel egy hónapja tartó gázai izraeli hadműveletek után,
a túszok hozzátartozóinak egy része szerint nem szabad engedni vagy csökkenteni az izraeli katonai hadjárat intenzitását.
Egyetértenek Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel abban, hogy a Gázai övezet további ostromlása és a Hamász megalázása nagyobb valószínűséggel biztosítja szeretteik szabadságát.
Netanjahu elutasította Blinken tűzszünetre vonatkozó kérését, mondván, hogy a harcok nem szünetelhetnek anélkül, hogy előbb ne szabadulnának ki a túszok. Egyes családok óvatosságra intettek, míg mások azt javasolták, hogy szeretteiket cseréljék ki izraeli börtönökben fogva tartott elítélt palesztinokkal. A tűzszünettel szembeni általános ellenállás azonban az izraeliek egészének hozzáállását tükrözi.
Bár sokan kritizálják Netanjahut, amiért nem akadályozta meg a támadást, nincs szervezett tiltakozó mozgalom a katonai hadjárat ellen.
Az utóbbi időben a még fogva tartott személyek családjai közül is sokan nyitottabbak lettek a kormány válságkezelésének elfogadására, mint a Hamász-támadások utáni első héten. Azonban továbbra is dühösek, hogy a Hamász fegyveresei képesek voltak Dél-Izrael kibucaiban randalírozni, és ezért Netanjahu kormányát hibáztatják.
Ella ben Ami, egy 23 éves lány, akinek szülei fogságban vannak Gázában, azt mondta, nem bízik abban, hogy a Hamász kiszabadít néhány túszt a humanitárius szünetért cserébe.
„Úgy gondolom, hogy idővel a hadseregünk nyomása fogja elérni, hogy a túszok kiszabaduljanak”
– mondta a Politiconak. „Nem tudunk úgy beszélni a Hamásszal, ahogy én beszélek veled. Ők csak erőszakról beszélnek” – fogalmazott.
***
Nyitókép: Képernyőfotó/YouTube
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
Több tucat légicsapást hajtott végre az izraeli légierő Szíriában, köztük a fővárosban, Damaszkuszban is.
Szerinte Izrael ellen koncepciós per folyik.
Egy kérdés marad: hogyan bírja ki a világ Bidenék világháborús terveit, amíg Trump átveszi a Fehér Házat?