Reformok következnek: kevesebb munkanaptól várnak több gyereket
Drámai a születések csökkenése a szigetországban.
Unokákat szeretnének, ezért kézbe veszik az irányítást.
Japánban egyre elterjedtebb, hogy olyan párkereső alkalmakat szerveznek, ahol nem az egyedülálló fiatalok vannak jelen, hanem a szüleik. A CNN részt vett egy ilyen „randevún”, ahol beszámolójuk szerint a hatvanas éveikben vagy afölött járó apák és anyák próbálják kiházasítani 30 pluszos gyermekeiket.
A lap értesülései szerint a szülők mindegyike 14 ezer jent – megközelítőleg 96 dollárt – fizetett ki azért, hogy részt vehessen egy ilyen eseményen, amelyet a házassági ajánlatot kérő szülők szövetsége szervez. A CNN-nek nyilatkozó résztvevők mind azt remélik, találkoznak egy hozzájuk hasonlóval; egy olyan szülővel, akinek
egyedülálló lánya vagy fia tökéletes párja lehet magányos gyermeküknek.
A CNN összeállításából kiderült, hogy a növekvő megélhetési költségek, a rossz gazdasági kilátások és a japán munkakultúra „összeesküdött” a fiatal generáció: ezért egyre kevesebb japán dönt úgy, hogy megházasodik és gyermeket vállal. A szüleiket viszont unokákat szeretnének, ezért közbelépnek.
„A szülők számára rendben van, ha ily módon segítik gyermekeik házasságkötését” – mondta Noriko Miyagoshi, a cég igazgatója, aki közel két évtizede szervez házasságközvetítő rendezvényeket.
„Korábban az emberek talán szégyelltek eljönni ezekre az eseményekre,
de az idők megváltoztak”
– tette hozzá.
Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay