Trump nélkül is egymásnak estek a republikánus jelöltek
Először csaptak össze az amerikai republikánus elnökjelölt-aspiránsok. Bár nem volt jelen, Donald Trump volt a vita legnagyobb nyertese.
Mit lehet tudni az új republikánus kihívóról? Honnan jött és mit „ajánl” Vivek Ramaswamy?
Vivek Ramaswamy nevét érdemes lehet megjegyezni. Ugyanis a gyógyszeriparból jött indiai származású üzletember nemcsak bejelentette, hogy indul a Republikánus Párt jelöltségéért a 2024-es amerikai elnökválasztáson, de egyre inkább úgy tűnik, hogy – bár DeSantis bezuhanó népszerűsége miatt – a második legnépszerűbb Republikánus jelöltté válik Trump mögött.
Trumpnak pedig két elnökjelöltség között félúton hatszáznegyvenegy évnyi börtön fenyegetésével kell megbirkóznia, így bizonyos tekintetek már más elnökjelöltet keresgélnek.
A Republikánus Párt első jelölt-választási vitájából (Trump mellett) sokak szerint Ramaswamy jött ki nyertesen, aki leszögezte, hogy nem küldene több pénzt Ukrajnának, sokkal fontosabb lenne Kínára koncentrálni, valamint gyorsan kezelni kell a migrációs válságot Amerika déli határán.
Ezt is ajánljuk a témában
Először csaptak össze az amerikai republikánus elnökjelölt-aspiránsok. Bár nem volt jelen, Donald Trump volt a vita legnagyobb nyertese.
Ramaswamy a Spectator szerint kitűnt a mezőnyből, a legtöbb közösségi médiában terjedő klipben ő szerepel. Energikusan beszélt, határozott volt és karizmatikus. Viszont mit lehet tudni róla? Honnan jött, mit „ajánl”?
Ramaswamy 1985-ben született az ohioi Cincinnatiban, indiai hindu bevándorló szülők gyermekeként. Édesapja mérnök, édesanyja pszichiáter. Ő maga gyakran látogatta az ohioi helyi hindu templomot, a nézeteire emellett a konzervatív keresztény zongoratanára hatott a legtöbbet. Nyaranta Indiába ment vakációzni, a középiskolát egy jezsuita iskolában végezte el.
2007-ben biológiából summa cum laude diplomát szerzett a Harvardon, ahol „pimasz és magabiztos libertariánusként” jellemezték.
2011-ben elnyerte a Paul & Daisy Soros Fellowships for New Americans ösztöndíját, amellyel a Yale jogi karára járt – Soros Pál Soros György „láthatatlan Sorosnak” is nevezett bátyja volt, egyébként.
2014-ben megalapította a Roivant Sciences nevű biotech vállalatot, amely a technológia gyógyszerfejlesztésre történő alkalmazására összpontosít,
s dollármilliárdos vállalattá nőtte ki magát.
S mi Ramaswamy ajánlata? Hazugság szerinte a klímaváltozás elleni küzdelem, az atomenergia a jó, kulturális hidegháború zajlik az Egyesült Államokban, csak két nem van, a fordított rasszizmus is rasszizmus, valamint ugye az, hogy meg kell szüntetni az Ukrajnának nyújtott támogatást, akár azzal is, hogy átadják Oroszországnak a területeket, csökkentené emellett az Izraelnek nyújtott anyagi támogatást, valamint átengedné Tajvant Kínának, amint Amerika függetlenedni tud a tajvani félvezetőkkel kapcsolatban.
Plusz a hagyományos családmodell a legjobb iránymutató az embereknek szerinte.
Egészen pontosan, ez volt a zárómonológja az előválasztási vita során az amerikai-indiai üzletembernek:
„1985-ben születtem, és egy olyan generációban nőttem fel, ahol annyira megtanították nekünk, hogy ünnepeljük a sokszínűségünket és a különbözőségeinket, hogy elfelejtettük, hogy valójában mi amerikaiak egyformák vagyunk, akiket a közös eszmék kötnek össze, amelyek 1776-ban mozgásba hozták ezt a nemzetet. És ez a mi pillanatunk, hogy újjáélesszük ezeket a közös eszméket. Isten létezik. Két gender van. A fosszilis tüzelőanyagok az emberi jólét feltételei. A fordított rasszizmus rasszizmus. A nyitott határ nem határ. A szülők döntenek a gyerekeik oktatásáról. A nukleáris család az ember által ismert legnagyszerűbb kormányzási forma. A kapitalizmus kiemel minket a szegénységből. Három kormányzati ág van, nem négy. És az amerikai alkotmány, ez a legerősebb garanciája a szabadságnak az emberiség történelmében. Ez az, ami megnyerte nekünk az amerikai forradalmat. Ez fogja megnyerni nekünk a 2024-es forradalmat is.”
Nyitókép: KAMIL KRZACZYNSKI / AFP