Gyűlnek a viharfelhők Ukrajna felett – leváltottak egy fontos feladatot ellátó tábornokot
Az orosz erők további előrenyomulása az elmúlt hónapok legnagyobb kudarca lenne a háború sújtotta ország számára.
Boros Imre és Bogár László szerint jöhet a Kína által uralt világrend.
„Nem csak a háborús kórus nagyon erős, de egyre erősödik a béke angyalainak küldöttsége is” – fogalmazott a HírTV Háború Ukrajnában című műsorában csütörtökön Boros Imre. A közgazdász arra reagált, hogy Henry Kissinger szerint Kína közvetítésével az év folyamán megkezdődhetnek a béketárgyalások. A Szentatya, a magyar miniszterelnök, Orbán Viktor, valamint a harmadik világbeliek jó része a békét sürgeti, emlékeztetett, s most ehhez a sorhoz csatlakozott Kína is. A Pax China kezdődhet, Kína pedig a globális elsőségre tör, jelezte Boros.
A műsorban Bogár László arról beszélt, már vezető amerikai lapok is cikkeznek arról, hogy a háború iszonyú pusztítást hozott és rövidesen tűzszünetre lesz szükség, tartós egyezségre Oroszország és Ukrajna között. Ám ez a teljes globális hatalmi rendszert újra fogja értelmezni és hatalomváltáshoz vezethet, erősítette meg, hozzátéve:
Azzal kapcsolatban, hogy a nyugaton szankcionált orosz arany az arab államok felé áramlik és átalakul az aranypiac, a szakértők emlékeztettek; bár a liberális iskolák már temették az aranyat, a világszerte tapasztalható kereslet továbbra is rendkívül jelentős, újra komoly monetáris szerephez juthat az arany, amely most (az olajhoz és gázhoz hasonlóan) közvetítőkön keresztül, bonyolultabban és drágábban érkezik Oroszországból Európába. Eközben Európa több olyan piacról kiszorul, amelyeken korábban fontos szerepet játszott, a szankciós politika káros hatása kézzel fogható. Eközben a BRICS-országok újra az aranyalapú devizarendszeren gondolkoznak. Az arany jelentősége abban áll, hogy szélsőséges helyzetekben rendkívül magasra nőhet az ára, az értéke pedig megmarad, így a jövőben sem lesz mindegy, melyik ország mekkora aranytartalékkal rendelkezik.
Eközben a világban zajló dollármentesítő intézkedések miatt egyre súlyosabb bankválság alakulhat ki az Egyesült Államokban, amire már a GP Morgan vezetői is felhívják a figyelmet. Nagyon komplex rendszerek kiélezett helyzetekben nagyon gyorsan tudnak összeomlani, aminek olyan katasztrófa lehet a vége, amely kezelhetetlen, figyelmeztetett a műsor második felében Bogár László.
A teljes műsort itt tekintheti meg:
***
Nyitókép: Képernyőfotó