Német, ne lopj, mert…
A legújabb német ideológia, a jogállamiság-fétis mögött ott a pőre mohóság, a szerzési vágy, az inger, hogy amit ők már nem termelnek meg maguknak, azt elvegyék mástól.
A következő néhány évben Németország maga mögött hagyja a munkanélküliség problémáját – jelentette ki a kancellár hétfőn.
A következő néhány évben Németország maga mögött hagyja a munkanélküliség problémáját – jelentette ki Olaf Scholz kancellár hétfőn.
A szociáldemokrata (SPD) politikus a Berlin melletti Meseberg kastélyban – a szövetségi kormány vendégházában – az energiaellátás, a digitalizáció és a mesterséges intelligencia alkalmazásával összefüggő kérdésekről tartott kétnapos kihelyezett kormányülést záró tájékoztatón kiemelte, hogy az SPD, a Zöldek és a liberálisok (FDP) koalíciója közelebb került egy sor vitatott ügy megoldásához, és megerősítették a közös munka kezdetén, 2021 decemberében elhatározott célokat. Rövid távon a legfontosabb a gazdasági növekedés újraindítása, hosszabb távon pedig azt kell elérni, hogy Németország átalakuljon klímasemleges ipari országgá.
A gazdaságra és a társadalomra váró feladatok révén éveken belül megszűnhet a munkanélküliség, és nemcsak a hazai munkaerőre, hanem külföldiekre is szükség van – fejtette ki a kancellár, aláhúzva, hogy
Rámutatott, hogy a klímasemleges ipar megteremtéséhez 2030-ig naponta négy-öt szélturbinát kell felállítani és 40 labdarúgó pályának megfelelő nagyságú területen kell kiépíteni napelemtelepet.
Robert Habeck alkancellár, gazdasági miniszter hozzátette, hogy a mesterséges intelligencia, a digitalizáció és az új üzleti modellek szétterjedésével járó gazdasági átalakulás évtizedekig jólétet és növekedést hozhat Németországnak és egész Európának. A kormány tervei egy gigantikus iparfejlesztési és foglalkoztatási programot alkotnak – mondta.
A Zöldek például igyekeznek elérni, hogy ne bővítsék többé a nagyjából 13 ezer kilométeres – Európában a legkiterjedtebb – autópályahálózatot, amit az FDP ellenez. A liberálisok azt sem támogatják, hogy Németország megszavazza a robbanómotorral működő autók gyártásának 2035-ben bevezetni tervezett európai uniós tilalmát, és a technológiai semlegesség elvét képviselve azt szorgalmazzák, hogy a környezetbarát, szintetikus üzemanyaggal működő motorokra ne vonatkozzon a tiltás.
(MTI)
***
Nyitókép: Michael Kappeler / dpa-Pool / AFP