Elhatároztuk, hogy feltesszük Magyarországot a térképre
Elérjük a célunkat: Magyarország valódi kapcsolódási ponttá, kereskedelmi- és elosztóközponttá válik Európában!
Danièle Cybulskie egy érdekes elképzelést közölt arról, hogy mit nem értene a mai rohanó világunkról egy több évszázaddal ezelőtt élt ember.
Egy rövid elképzelés jelent meg a Medievalists.net oldalán arról, hogy egy átlagos középkorban élő ember mit nem szeretne a mai rohanó világunkban.
Bár egy középkori ember, aki a huszonegyedik században nyaralna, kétségkívül örülne az olyan dolgoknak, mint az elektromosság, a modern közlekedés és az vízöblítéses vécé, van egy csomó dolog, amit valószínűleg nem értékelne a mi korunkban.
A cikk szerzője szerint a középkori emberek kétségtelen, hogy örömmel fogadnák a lehetőséget, hogy például azonnal közölhessék a közlekedési baleseteket („A lovamnak most ment ki a patkója.”) és az orvosi vészhelyzeteket, de feltételezi,
A középkori emberek keményen dolgoztak a megélhetésért, de a vasárnapok, valamint a sok-sok vallási ünnepnapok miatt a középkori embereknek valójában több hivatalos ünnepnapjuk volt, mint a mai embereknek. Amikor pedig túl sötét lett ahhoz, hogy kint dolgozzanak, a kinti munka abbamaradt. A szerző szerint nehéz lehet megmagyarázni egy középkori látogatónak, hogy miért dolgozunk még mindig ilyen keményen, amikor a technológiánknak több szabadidőt kellene biztosítania számunkra. A középkori emberek azt gondolhatnák, hogy őrültek vagyunk.
Nyitókép: Jean Fouquet: Egy katedrális építése (1465 körül). Fotó: Wikipédia