Zelenszkij nem tanul a múltból – újabb törvénytervezettel riogat
Amennyiben a dokumentumot elfogadják, nehéz helyzetbe kerülhetnek az orosz nyelvet beszélő ukrán állampolgárok.
„Magyarországon kívül egyetlen európai ország sem tud ilyen pozitív eredményeket felmutatni” – írja a La Gaceta.
A La Gaceta arra hívja fel többek között a figyelmet, hogy a világ számos kihívással néz szembe a 21. században. „Egy nagyon egyértelmű globális trend, szinte az egész világon, a népesség elöregedése és egy fordított demográfiai piramis.
Latin-Amerikában még mindig pozitívak a számok, de minden évben csökken a termékenységi ráta.
Ennek több oka is van, de mindenekelőtt a családok támogatásának hiánya a társadalmunkban”
– írja a lap.
A cikkben az Ifjúsági Világszövetség egyik mexikói elemzője arra is kitér, hogy Latin-Amerika és számos nyugati ország számára követendő példa a magyar kormány családpolitikája. Ana Bolio hangsúlyozta, hogy az Orbán-kormány 2010-es hatalomra kerülése óta képes volt pozitív irányba elmozdítani a termékenységi rátát, és ezzel esélyt adott a népességcsökkenés megfékezésére. Szemben a latin-amerikai és karibi térséggel, ahol a demográfiai krízis egyre aggasztóbb.
„Magyarország példája megkönnyebbülést és bizakodást ad a jövőre nézve, hiszen a fő cél a családokba való befektetés”
– fogalmazott Bolio. Majd hozzátette, hogy „a kormány politikájának középpontjában a közösség áll, a családot pedig a társadalom alapelveként ismerik el, nemcsak a diskurzusban, hanem a Nemzet Alaptörvényében is”.
A családok védelme és a családi jólét javítása az állam, az egyházak, az önkormányzatok, a civil szervezetek, a média és a gazdasági szereplők közös felelőssége – írta az elemző. Majd azzal folytatta, hogy „a cél az, hogy annyi gyermek szülessen, amennyit akarnak.”
Bolio a cikkben kiemelte, hogy a magyar kormány 2010 és 2021 között megduplázta a családpolitikára szánt pénzügyi forrásokat, hogy elérje a GDP 6,2%-át, ami több mint kétszerese az OECD-átlagnak. A latin-amerikai országok az OECD szerint az átlagosnál jóval kevesebbet költenek családi ellátásokra – derült ki az elemzésből.
A szakértő azt is pozitívan értékelte, hogy a magyarországi válások száma 2010 és 2020 között 30 százalékkal csökkent, míg az abortuszok aránya történelmi mélypontra került. 2020-ban 23 ezren kértek terhességmegszakítást, ami feleannyi, mint egy évtizeddel korábban.
Ana Bolio kiemelte, hogy
A szakértő azt is megjegyezte, hogy egy egészséges nemzet termékenységi rátája 2,1, és Magyarország jó úton halad afelé, hogy ezt 2030-ra elérje – olvasható a La Gaceta oldalon.
Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay