Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Az Európai Bizottság sajtótájékoztatójáról soha egyetlenegy újságírót sem rekeszt ki, nem szégyenít meg, nem diszkriminál, és egyetlen újságíróval sem bánik tiszteletlenül azért, mert kérdéseket tesz fel – jelentette ki Alexander Winterstein.
Az Európai Bizottság sajtótájékoztatójáról soha egyetlenegy újságírót sem rekeszt ki, nem szégyenít meg, nem diszkriminál, és egyetlen újságíróval sem bánik tiszteletlenül azért, mert kérdéseket tesz fel – jelentette ki Alexander Winterstein, az Európai Bizottság helyettes szóvivője brüsszeli sajtótájékoztatóján csütörtökön.
A szóvivő elmondta, nem feladata semmilyen más sajtótájékoztatón, egyebek mellett a washingtoni Fehér Házban történtek bármiféle kommentálása sem. Aláhúzta ugyanakkor: minden habozás nélkül kijelentheti, az uniós bizottság részéről „egyértelmű és félreérthetetlen, hogy ilyesmi sosem fog megtörténni".
A Fehér Ház csütörtökön felfüggesztette Jim Acostának, a CNN tudósítójának akkreditációját, miután előző nap heves szócsatába keveredett Donald Trumppal az elnök sajtótájékoztatóján.
Acosta, aki nem először szócsatázott Trumppal, azzal váltotta ki az amerikai államfő haragját, hogy az Egyesült Államok déli határához tartó menekültkaravánról kérdezte. A CNN fehér házi tudósítója kérdőre vonta Trumpot, hogy miért minősítette a karavánt inváziónak.
Az elnök nem volt hajlandó kielégítő választ adni a kérdésre, és elfordult Acostától, aki viszont ezt nem hagyta annyiban, és tovább kérdezett.
Sarah Huckabee Sanders fehér házi szóvivő közleményében azzal indokolta az akkreditáció megvonását, hogy a CNN tudósítója „rátette kezét" a mikrofonért nyúló fiatal fehér házi gyakornoknőre.
A Fehér Házi Tudósítók Szövetsége (WHCA) elítélte Acosta „megbüntetését", és a döntés visszavonására szólította fel a Fehér Házat.
(MTI)