Több fontos kérdés is eldőlhet a Trump-Kim Dzsongun találkozón

2018. június 11. 08:39

A történelmi jelentőségű keddi találkozó egyik központi témája a Koreai-félsziget atommentesítése lesz.

2018. június 11. 08:39

A történelmi jelentőségű, keddi Donald Trump-Kim Dzsongun találkozó egyik központi témája a Koreai-félsziget atommentesítése lesz – írja az Euronews.

Ennek első lépése, hogy Phenjan feladja atomprogramját. Washington teljes körű, ellenőrizhető és visszafordíthatatlan atommentesítést kért Észak-Koreától.

A portál szerint Donald Trump azt is szeretné elérni, hogy a koreai háború lezárására kössön békemegállapodást Észak-és Dél-Korea. Az 1950 és 53 között zajlott konfliktus után ugyanis csak tűzszünetet kötöttek, így Észak-és Dél-Korea technikailag még mindig háborúban áll egymással.

A találkozó Kim Dzsongunnak nemzetközi elismerést hozhat, és közvetetten országa gazdasága is fellendülhet.

Donald Trump a feszült hangulatú G7-találkozóról érkezett Szingapúrba vasárnap. Az amerikai elnök bírálói szerint sok egyoldalú, és más államoknak károkat okozó külpolitikai döntést hozott már.

Ez a találkozó szakértők szerint neki is jó lehetőség arra, hogy bebizonyítsa: ellentmondásos politikája pozitív eredményeket is képes hozni.

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2018. június 12. 00:15
"A portál szerint Donald Trump azt is szeretné elérni, hogy a koreai háború lezárására kössön békemegállapodást Észak-és Dél-Korea." Ezért nem éri el. Azt a békemegállapodást ugyanis Kínának és az Amerikai Egyesült Államoknak is alá kellene írniuk. Ez utóbbi azonban erre nem hajlandó. Dél-Korea aláírása az Amerikai Egyesült Államokat és annak haderejét semmire sem kötelezi, így érthetően annyi nem elég Észak-Koreának.
Csigorin
2018. június 11. 08:59
Ha ez sikerul Trumpnak, azzal tenyleg nem kis dolgot sikerult nyelbe utnie.
3M..
2018. június 11. 08:53
Mi magyarok őszintén bízunk benne, hogy az atommentesítés mindkét felet érinti a kölcsönösség jegyében. Egyoldalú lépéseket egyik fél sem várhat el a másiktól, jogosan. Szebb Jövőt!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!