Trump Twitteren szólította fel a szenátus külügyi bizottságának tagjait arra, hogy támogassák Mike Pompeo külügyminiszteri kinevezését.
Donald Trump amerikai elnök és Sarah Huckabee Sanders, a Fehér Ház szóvivője egyaránt felszólította a szenátus külügyi bizottságának tagjait, hogy támogassák Mike Pompeo külügyminiszteri kinevezését.
Donald Trump Twitter-bejegyzésben tette közzé véleményét, Sarah Huckabee Sanders pedig a Fox televíziónak nyilatkozott. „Nehéz elhinni, hogy az obstruálók Mike Pompeo külügyminiszteri kinevezése ellen szavazhatnak. A demokraták több száz jó ember kinevezését nem fogják jóváhagyni, köztük a Németországba jelölt nagykövetét sem... Ez korábban soha nem fordult elő. Több republikánus kell!” – írta mikroblog-bejegyzésében az elnök.
Sarah Huckabee Sanders a Fehér Ház annakj a reményének adott hangot, hogy a külügyi bizottság „néhány tagja megváltoztatja a véleményét”. A szóvivő „politikai játszadozással” vádolta meg a demokrata párti szenátorokat, akik korábban egységesen jelezték, hogy nem szavazzák meg Pompeo kinevezését.
Mike Pompeo jelenleg még a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) igazgatója. Küülügyminiszter-jelöltségének megszavazása kétségesnek látszik, hiszen a külügyi bizottság valamennyi demokrata párti szenátora és a republikánus Rand Paul szenátor egyránt jeleék, hogy nem voksolnak rá, így nem lesz meg a megfelelő számú szavazat ahhoz, hogy a jelöltséget a szenátus egésze elé terjeszthessék.
Ha a hétfői bizottsági szavazás eredménytelen, Mitch McConnell szenátornak, a republikánusok szenátusi frakcióvezetőjének még módja van arra, hogy pénteken a szenátus elé terjessze a jelölést. A szenátus egészének szavazását elemzők szorosnak, de várhatóan eredményesnek jelzik. Ha megszavazzák jelöltségét, Pompeo lesz az első kormánytag 1945 óta, akinek a jelöltségét az illetékes szenátusi bizottság nem hagyta jóvá. 1945-ben Henry Wallace úgy lett Franklin Delano Roosevelt elnök kormányának pénzügyminisztere, hogy a szenátus pénzügyi bizottsága nem járult hozzá a kinevezéshez.
(MTI)