Hány szír migránst lehetne hazaküldeni Európából? Mutatjuk!
Miközben a kormányok óvatosságra intenek, Európa-szerte egyre többen vetik fel, hogy itt az ideje az Aszad-rezsim elől elmenekült szíriaiaknak visszatérni az országukba.
A népszavazástól való távolmaradás mellett kampányolók „sunyi” igent mondanak a kvótára Lázár János szerint. A miniszter arról beszélt: Magyarország nem fogad vissza olyan migránsokat, akik Görögországon keresztül érkeztek az Európai Unióba.
Magyarország nem fogad vissza olyan migránsokat, akik Görögországon keresztül érkeztek az Európai Unióba – jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán Makón.
Lázár János a népszavazási kampányban szervezett utcafórumán, mintegy százötven hallgatója előtt azt mondta: Magyarország álláspontja világos, azokat vehetjük vissza Nyugat-Európából, akik itt léptek be az unió területére. A térség országgyűlési képviselője közölte, az a több tízezer ember, akit Dánia, Svédország, Finnország, Izland és Norvégia akar visszatoloncolni Magyarországra nem itt lépett be az unió területére. Hangsúlyozta, igazságtalan és méltánytalan lenne, hogy a dúsgazdag skandináv országok helyett Magyarországnak kelljen gondoskodnia ezekről az emberekről.
Az öt skandináv ország gyakorlatilag feljelentette Magyarországot Brüsszelben. Az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indíthat vagy meg is bírságolhatja Magyarországot, a kormány azonban kész az ügyben akár bírósághoz is fordulni – tudatta Lázár János.
A népszavazáson a kérdés az, hogy megnyissuk-e a határokat. Október 2-án az emberek hosszú évtizedekre dönthetnek arról, kivel éljünk együtt az országban – mondta a miniszter. Hangsúlyozta: azért fontos a részvétel, hogy bizonyíthassuk Brüsszel előtt, nem egy párt ügyéről van szó, hanem nemzeti egyetértés, összefogás alakult ki a kötelező betelepítés elutasításáról. A politikus úgy fogalmazott, a távolmaradás mellett kampányolók „sunyi” igent mondanak. Személy szerint ezért sokkal többre becsüli azokat, akik kiállnak az emberek elé, és elmondják, hogy álláspontjuk szerint szükség van a bevándorlókra. Leszögezte ugyanakkor, Magyarországot nem a bevándorlás teszi versenyképesebbé. Számos olyan térsége van az országnak, ahol még sokan vannak az állástalanok, először az ott élőknek kell munkalehetőséget teremteni – tette hozzá.
(MTI)