Duplaannyi menekültre számít Németország

2015. május 05. 20:13

A Die Welt úgy tudja, Németországban jelentősen felfelé módosították a menedékjog iránti kérelmek idén várható számára adott előrejelzést, az új prognózis szerint nem 300 ezer, hanem 400 ezer menedékkérő érkezhet az országba az év végéig.

2015. május 05. 20:13

A Die Welt online kiadásában kedden megjelent beszámoló szerint a szövetségi bevándorlási és menekültügyi hivatal (BAMF) az első negyedév adatai alapján módosította előrejelzését. A január-márciusi időszakban 85 394 menedékjog iránti kérelmet regisztráltak, ami 125,8 százalékos emelkedés az egy évvel korábbihoz képest. A BAMF így most már azzal számol, hogy nem 300 ezer, hanem 400 ezer lehet a menedékjogi kérelmek száma az idén, mondták a Die Welt kormányzati forrásai. Az új előrejelzés alapján a menedékkérők száma egy év alatt megduplázódik, vagyis még tovább emelkedik az évtizedek óta nem tapasztalt nagyságú menekülthullám. Tavaly 60 százalékkal, a 2013-ban regisztrált 127 ezerről 203 ezerre emelkedett a menedékjogi kérelmek száma.

Ennél többen csak a kilencvenes évek elején, a balkáni háborúk idején kértek menedékjogot Németországban. A menekültügyi ellátásért felelő tartományok és helyi önkormányzatok hónapok óta sürgetik, hogy a hivatal módosítsa felfelé a prognózist, a kormány biztosítson elegendő támogatást a több százezer ember elhelyezéséhez és ellátásához, és gyorsítsák fel a menedékjog iránti kérelmek elbírálását.

A kancellária péntekre egyeztetésre hívta a tartományi kormányok képviselőit. A német kormány ugyancsak hónapok óta az uniós színtéren arra törekszik, hogy vezessenek be egy kvótarendszert vagy hasonló megoldást a menedékjog iránt folyamodóknak az EU-tagországok közötti elosztására. A berlini vezetés arra hivatkozik, hogy Németország látja el messze a legtöbb menedékkérőt az EU-ban. Számos tagország, köztük Magyarország elutasítja a kötelező kvóta elképzelését. Legutóbb pedig a cseh miniszterelnök jelezte, hogy kormánya nem támogatja a felvetést. Bohuslav Sobotka hétfőn a német kancellárral, Angela Merkellel folytatott berlini tárgyalásai után a vendéglátójával közösen tartott sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a tagállamok közötti szolidaritás elvét ugyan érvényesíteni kell, de a kötelező kvóta nem lehet megoldás.

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kjkj945
2015. május 06. 09:24
"" nem 300 ezer, hanem 400 ezer "" Ez pont a duplája!
pollip
2015. május 06. 08:04
A 60-as években kezdte a betelepülők hívását, reklámozták magukat a törököknél. A török minelnök azt mondta, a törökök ne asszimilálódjanak. És még mennyi nemzet van jelen No-ban. A problémák még csak most kezdődnek a németek számára és évtizedekig fog tartani ( etióp zsidók Izraelben ).
Negyven Rabló
2015. május 05. 23:52
Éppen ezért megy a nagy hiszti Brüsszelben a halálbüntetés és a bevándorlás miatt. Nagyon jól tudják, hogyha ezek a kérdések más országokban is felmerülnek, akkor az EU jelenlegi vezető politikai formációi vagy felrúgják az eddig hangoztatott liberális lózungjaikat, vagy szembemennek az európai polgárok akaratával. Ezért akarják minden eszközzel elhallgattatni Orbánt, hogy ezek a témák nehogy az európai közvélemény elé kerüljenek.
hátakkor
2015. május 05. 21:44
Csinàljàk csak!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!