Milyen „emberséges” Heródesről beszél Magyar Péter?
A politikusoktól pedig csak annyit kérnék, hogy a csatározásaikból hagyják ki Jézus Krisztus személyét és az evangéliumot, és legfőképpen olvassanak több Bibliát.
Az orosz fegyveres erők katonai tábort állítottak fel az elcsatolt Krím félsziget északi, Ukrajna többi részével határos térségében, valamint páncélozott járműveket szállítottak oda – közölte az ukrán Nemzetvédelmi és Biztonsági Tanács szóvivője.
Andrij Liszenko, az ukrán Nemzetvédelmi és Biztonsági Tanács szóvivője az ukrán határőrszolgálattól kapott információkra hivatkozva elmondta: katonai tábort állítottak fel az oroszok a Krím-félsziget északi határánál. Hozzátette: mintegy háromszáz orosz katona tartózkodik a Csonhar településtől nem messze kiépített sátortáborban. Ezen kívül Dzsankoj vasútállomására érkezett Kercsiből egy szerelvény harminc páncélozott katonai járművel, illetve teherautóval.
Kijev elképzelhetőnek tartja, hogy az orosz fegyveres erők a Krím felől készülnek behatolni Donyeck megye déli részébe azzal a céllal, hogy a szárazföldi összeköttetést teremtsenek a félsziget és Oroszország között.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a Bloomberg amerikai televíziónak adott interjújában hangsúlyozta: Moszkva nem változtatja meg álláspontját Ukrajnával kapcsolatban azért, hogy a nyugati államok eltöröljék Oroszország elleni büntetőintézkedéseiket. Lavrov becsületesnek nevezte az orosz álláspontot, amely szerinte elsősorban az ukrán nép érdekeit veszi figyelembe.
A külügyminiszter egy orosz tévének is interjút adott, amiben arról beszélt: országa „nem érdekelt abban, hogy a jelenlegi időszak (a Kreml Ukrajna-politikája miatt kialakult politikai szembenállás) túlságosan elhúzódjon”, és Moszkva semmiképpen nem akarja folytatni a „szankciók háborúját”. Hangsúlyozta: országa „teljes mértékben érdekelt” abban, hogy rendezze viszonyát az Egyesült Államokkal. Ugyanakkor azzal vádolta Washingtont, hogy szétveri a közösen létrehozott intézményeket.