The West and the Rest

2012. december 28. 07:19

A „Rest”, de most már a „West” megszorítások préseiben vergődő népei is egyre több jelét adják nemtetszésüknek. Ideje lenne tehát az ő nyelvüket is megtanulni, amíg nem késő.

2012. december 28. 07:19
Bogár László
Bogár László

Talán pontosabb volna, ha nem »szociális kiadásként« neveznénk meg mindezt, hanem az emberi erőforrások, az emberi tőke újratermeléseként. Az adott emberi közösség testi és lelki egészségének újrateremtéseként. És ha így tekintünk rá, akkor, lássuk be, nem sok értelme van annak, ha elborzadva azt mondjuk, hű de sok! Miért is kellene bármilyen módon korlátoznunk azokat az erőforrásokat, amelyeket önmagunk egészsége fenntartására és gyarapítására fordítunk? Akár az egész életünket is ennek szentelhetnénk, hisz ha volna merszünk belegondolni, beláthatnánk, hogy ez az életünk legfőbb értelme, sőt életünk legfőbb értelme maga az élet. Ám az emberi világot ma egy jól hangzó, de végzetes tévedés tartja fogságában, és ezt fejezi ki a már idézett mondat, amely így hangzik: »Hiába tartja egy ország kontroll alatt a költségvetési hiányát és államadósságát, ha minden pénzét szociális kiadásokra költi és semmit sem fordít az innováció támogatására, akkor rontja vállalatai esélyeit a globális piaci versenyben.« Ha ezt az uralkodó globalista metanyelven megfogalmazott mondatot lefordítjuk emberi nyelvre, akkor ez nagyjából így hangzik: a Németország területén ideiglenesen állomásozó globális tőkestruktúrák elunták azt, hogy hozzá kell járulniuk a német munkaerő-tulajdonosoknak az egyébként nekik, a tőketulajdonosoknak hasznot hozó emberitőke-újratermelési folyamataihoz. És azért unták el, mert a világ más térségeiben úgy lehet »külszíni fejtéssel letermelhető munkaerő-lelőhelyként« kiaknázni emberi társadalmakat, hogy ahhoz a tőkének egyáltalán nem kell hozzájárulnia. S mivel a globális versenytársak gátlástalan cinizmussal már erre »álltak rá«, így nekünk sincs más választásunk.

Összesen 163 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
békalepcse
2012. december 29. 22:21
Csak hogy tudjátok: Az elosztási rendszer nem változtatható meg! A termelési rendszer az igen! Csupán egyesíteni kell a termelést az elosztással. Magyarán, mindenkinek elvehetelen joga kelllegyen avsaját és szeretteinek ellátásában való személyes részvétel. Ez ma nincs így!!!! Ha nem kapsz munkát éhen halsz... Az állam szerepe lenne mindenkinek önellátás képességének garantálása. Helyette a nagytőke mértéktelen kiszolgálójává tették. Pedig a világon egyetlen valódi érték van, a saját munkaerőnk!!!! A tőke csak másod, huszadlagos. Ezt kéne megértenie minden körmönfont ostobának.
slomovicz
2012. december 28. 21:17
„Talán pontosabb volna, ha nem »szociális kiadásként« neveznénk meg mindezt, hanem az emberi erőforrások, az emberi tőke újratermeléseként. Az adott emberi közösség testi és lelki egészségének újrateremtéseként. És ha így tekintünk rá, akkor, lássuk be, nem sok értelme van annak, ha elborzadva azt mondjuk, hű de sok! Miért is kellene bármilyen módon korlátoznunk azokat az erőforrásokat, amelyeket önmagunk egészsége fenntartására és gyarapítására fordítunk? Akár az egész életünket is ennek szentelhetnénk, hisz ha volna merszünk belegondolni, beláthatnánk, hogy ez az életünk legfőbb értelme, sőt életünk legfőbb értelme maga az élet. Kristálytiszta gondolatok és életfilozófia leirása a fenti mondatokban.
brabant89
2012. december 28. 16:50
"Az egyik, hogy a világ Nyugaton kívüli tereiben azért lehet ilyen mesésen gazdag munkaerő-lelőhelyeket „ingyen” letermelni, mert ott még működik az a Nyugat belső tereiben már évszázadok óta szétroncsolt ősi, tradicionális „családi mélyüzem”, amelynek elképesztően nagy, de „láthatatlan” teljesítményét nem veszi számba a GDP." Bogár Lászlónak a figyelmébe ajánlanám Sánta Ferenc Sokan voltunk című novelláját, vagy Fukazava Hicsiró Zarándokének című művét, hogy láthassa, nehéz időben hogyan működik hagyományos társadalomban a "családi mélyüzem".
saddlenode
2012. december 28. 16:38
nem tudom feltűnik-e a Bogár-rajongóknak, hogy a Mester (időnként) teljesen marxi terminológiát és fogalomrendszert használ, ld. pl. "a munkaerő újratermelése" (Marx, A tőke, I. kötet). azért az vicces, hogy egy ilyen ember a jobboldal (???) szellemi guruja egy európai országban. ok, persze van jobboldali antikapitalizmus is, bár az jó zavaros szokott lenni, mint itt is látszik.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!