EU: Beláthatatlan következményei lehetnek a görög radikális baloldal győzelmének

2012. június 16. 13:26

Európai uniós vezetők figyelmeztették szombaton Görögországot, hogy ne fordítson hátat az eurónak, s hajtsa végre az EU-segély fejében vállalt, komoly megszorításokkal járó gazdasági reformjait.

2012. június 16. 13:26

Jean-Claude Juncker, az eurózóna pénzügyminiszteri csoportjának vezetője a Kurier című osztrák lapnak nyilatkozva azt mondta, hogy az euróövezet számára beláthatatlan következményekkel járna, ha a megszorító reformok ellen fellépő radikális baloldal nyerné a vasárnapi görögországi választást. 

 
„Ha a radikális baloldal nyer, amit nem lehet kizárni, annak a valutaunióra nézve beláthatatlan következményei lesznek. Csak figyelmeztetni tudok mindenkit arra, hogy ne lépjen ki a valutaunióból. Az eurózóna belső kohéziója kerülhet veszélybe” - fogalmazott a politikus. Juncker egyértelművé tette, hogy az Athénnak nyújtott nemzetközi segítség legalapvetőbb feltételeinek újratárgyalása szóba se jöhet.
 
Philipp Rösler német alkancellár és gazdasági miniszter a Bild am Sonntag újságnak azt mondta, hogy a Görögországnak nyújtandó további nemzetközi pénzügyi segítség attól függ, ragaszkodik-e az új kormány a nagyon népszerűtlen reform- és megszorító intézkedésekhez. „Bármely jövendő kormánynak folytatnia kell az egyeztetett megszorító és reformirányvonalat. Reformok nélkül nem lesz további pénz” - mondta.
 
Rösler szolidaritásra sürgette a görögöket, mert mint fogalmazott, „a szolidaritás nem egyirányú utca”.

Összesen 57 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jancsipapa
2012. június 16. 15:52
ITT LESZ A PÉLDA!!!! És sokan kacsingatnak kifelé.Nagy a baj.
bolá
2012. június 16. 15:37
Mindezt a demokráció nagyobb dicsőségére ajánlják! Mellesleg: "Since the Renaissance, however, bankers have shifted their political support to democracies. This did not reflect egalitarian or liberal political convictions as such, but rather a desire for better security for their loans. [...] By giving taxpayers this voice in government, the Dutch and British democracies provided creditors with much safer claims for payment than did kings and princes whose debts died with them. But the recent debt protests from Iceland to Greece and Spain suggest that creditors are shifting their support away from democracies. They are demanding fiscal austerity and even privatization sell-offs." http://michael-hudson.com/2011/12/democracy-and-debt/
Felebarát
2012. június 16. 14:38
http://boldogokasajtkeszitok.blog.hu/2012/06/15/ekozben_gorogorszagban_817?utm_source=bloghu_megosztas
3M..
2012. június 16. 14:10
Uraim a demokratikus végeredményt, legyen az akár ki tessenek tiszteletben tartani! Ez a demokrácia mellékhatása. Ez is egy európai vélemény, ha az istenadta nép így dönt akkor bár legyen baloldali, ők képviselik a görögöket.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!