Terjed az öngyilkosság Japánban

2011. március 03. 15:29

Huszonöt százalékkal több húszas éveiben járó japán fiatal vetett véget az életének a munkanélküliség okozta kilátástalanság miatt tavaly.

2011. március 03. 15:29

A helyi hatóságok csütörtökön közétett adatai szerint tavaly 153 húsz és huszonkilenc éves kor közötti japán fiatal vetett véget önkezével életének, amiért nem sikerült állást találnia. A munkanélküliség miatti öngyilkosságok elkövetőinek több mint egyharmada ebből a korosztályból került ki.

A három évvel ezelőtt kirobbant pénzügyi világválság hatására bekövetkező gazdasági hanyatlás különösen hátrányosan érintette a munkaerőpiacra betörni készülő japán fiatalokat, mivel a helyi vállalatok többsége inkább a tapasztaltabb munkaerőt, és nem a frissen végzett diplomásokat részesítette előnyben.

A tavaly végzett egyetemisták 60 százalékának sikerült elhelyezkedni a diploma megszerzése után, míg egy évvel korábban még 68 százalék volt ez az arány. Annak ellenére, hogy 2010-ben 3,5 százalékkal csökkent, vagyis kilenc éve nem látott mélységbe esett vissza az öngyilkosságok száma a szigetországban, még így is 32 ezer ember vetett véget önkezűleg életének. Az iparosodott országok között Japánban a legmagasabb az öngyilkosságok aránya, minden százezer emberre 24,9 önkezűségből fakadó haláleset jut.

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Autofocus
2011. március 04. 16:20
"A három évvel ezelőtt kirobbant pénzügyi világválság hatására bekövetkező gazdasági hanyatlás különösen hátrányosan érintette a munkaerőpiacra betörni készülő japán fiatalokat, mivel a helyi vállalatok többsége inkább a tapasztaltabb munkaerőt, és nem a frissen végzett diplomásokat részesítette előnyben." Ez a cikk magán viseli a tipikus sablonos közgazasági szemlélet minden ostobaságának és szűklátókörűségének jelét. - Eleve egy részproblémára fókuszál, ami egy sokkal nagyobb problémahalmaz magától értetődő következménye. - Tüneti megoldásokat sugall - De ami a leggázabb: Japánban már 20 éve gyakorlatilag folyamatosan stagnál a gazdaság, tehát a válság már csak hab volt a tortán. Mivel alig van akítv népesség, alig fogyaszt valaki, emiatt pedig munkahelyek sincsenek. Emiatt végképp elmegy a gyerekcsinálási kedv (és a jelek szerint az életkedv is). Így működik a negatív demográfiai spirál!
Autofocus
2011. március 04. 15:44
Világ balosai, liberálisai, mainstreem gazdaságpolitikai okostóbiásai, vigyázó szemetek Japánra vessétek: Japánban már jelen idő az a demográfiai katasztrófa, ami a fejlett világ mindazon országaira vár akik ma nem a népesedéspolitikát tekintik a fenntartható jövő szempontjából a legeslegfontosabb feladatuknak. Mert nyugdíjpolitika nincs, csak népesedéspolitika: aktív népesség nélkül semelyik nyugdíjrendszer sem tartható fenn. (Japán pl. jelenleg azért fektet iszonyat összegeket robotfejlesztésre mert nem lesz élő ember aki a sok öreget tologatja eteti és tisztába teszi majd.)
dodóbá
2011. március 03. 19:51
A bushido felváltása a konzum idiotizmusra járuléktus vesztesége, a növekvő öngyilkosok száma.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!