Nemzetközi letartóztatási parancsot adott ki az Interpol az amerikai külügyi iratok kiszivárogtatásával hatalmas diplomáciai botrányt keltett WikiLeaks alapítója, Julian Assange ellen. A nemzetközi letartóztatási parancsot Svédország kezdeményezte nemi erőszak és szexuális zaklatás gyanújával. A férfit két svéd nő vádolta meg korábban, emiatt adták ki a letartóztatási parancsot adott ki Assange ellen, aki a svéd legfelsőbb bíróságnál fellebbezett. Az Interpol ennek ellenére közzétette a nemzetközi letartóztatási parancsot.
Közben Assange az amerikai Time magazinnak nyilatkozva Hillary Clinton lemondását sürgette, amennyiben az Egyesült Államok külügyminisztere valóban kémkedésre szólította fel a külföldön tartózkodó amerikai diplomatákat.
Kedden éjszaka újabb dokumentumok láttak napvilágot. A Guardian beszámolója szerint amerikai diplomaták attól tartottak, hogy Pakisztán és India nukleáris ütésváltásba keveredhet egymással, vagy a pakisztáni atomfegyverekhez használt hasadóanyagokhoz terroristák férhetnek hozzá. A Le Monde pedig internetes kiadásában az amerikai külügyi dokumentumokra hivatkozva arról írt, Nicolas Sarkozy francia államfő elnökké történt megválasztása előtt még azt javasolta, hogy Franciaország részvételével nemzetközi katonai erőt küldjenek Irakba.
A történtek nyomán az ecuadori kormány visszakozott attól a korábbi ajánlatától, hogy kész lenne befogadni a WikiLeaks ausztrál származású alapítóját.