Elárulta a miniszterelnök, hol van Magyarország helye a kialakuló új világrendben
A Faktum tényellenőrző portál egyik legutóbbi elemzésében arra igyekezett választ adni, van-e ténybeli alapja Orbán Viktor globális és uniós politikai állításainak.
Egy előremutató, eddig egyedülálló kezdeményezés indult el egy budapesti középiskola diákjai és a négyszáz fős Gilvánfa részvételével.
A budapesti ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium diákjai együtt tanulhatnak a több száz kilométerre élő, ormánsági település kiválasztottjaival. A programban minden diák kapott egy tabletet - a Telenor és a Microsoft jóvoltából -, amelyen egy külön ilyen célra fejlesztett alkalmazás, a Skype for classroom, segíti a diákokat a közös tanulásban. Az iskolákban mentortanárok koordinálják a történéseket. Ősszel, a program indulásakor a budapesti gyerekek ellátogattak Gilvánfára, ahol kétnapos tréningen vehettek részt a falubeliekkel, ott érzékenyítő foglalkozásokat tartottak nekik, megismerkedhettek tanulópárjukkal.
A kezdeti technikai nehézségeket kivéve, remekül működik a program, minden résztvevő szerint. A tanárok segítettek kidolgozni a szabályokat, így zökkenőmentes lehet az együttműködés (például, a diákoknak heti egy alkalmat találniuk kell a közös tanulásra, a megbeszélt időpontokat tartani kell, előre kell tanulni és készülni).
A gilvánfai Nyitott Ház Tanoda és Közösségi Ház vezetője, Ambrus László szerint ez a program nagyon fontos része lehet a hátrányos helyzetű gyerekek integrálásának, sokaknak például ez a lehetőség az egyetlen motiváció a tanulásra. A támogatók ígérete szerint a legjobb tanulók, akik szorgalmasan teljesítenek, megkapják ajándékba az általuk használt eszközt. Tervben van a baranyai diákok Budapestre látogatása és záró programként egy nyári tábor is.