A Fidesz szerint tétlenkednek az uniós vezetők

2015. október 18. 15:36

A Fidesz szerint az Európai Unióban egyre többen támogatják a magyar álláspontot, de az unió legfőbb döntéshozói továbbra is tétlenkednek. Az Együtt szerint viszont a kormánypártok magára hagyták az Európai Uniót a menekültválság kezelésében.

2015. október 18. 15:36

A Fidesz szerint az Európai Unió legutóbbi csúcstalálkozóján kiderült, hogy egyre többen támogatják a magyar álláspontot, de az unió legfőbb döntéshozói továbbra is tétlenkednek. Hollik István, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselője vasárnapi, budapesti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a visegrádi országok összefogtak, álláspontjuk szerint az uniónak egységesnek kell mutatkoznia és meg kell védenie a schengeni határokat, az intézkedéseket pedig fontossági sorrend szerint rangsorolni. Ebben első helyen szerepel a közös határok védelme – mondta a képviselő.

Közölte továbbá, hogy a visegrádi országok támogatják Magyarországot, mert nagy nyomás helyezkedik rá a migrációs helyzetben. Ezzel szemben az unió legfőbb döntéshozói a legutóbbi csúcstalálkozón a legfontosabb kérdésekben megint nem tudtak döntést hozni, nem határoztak a török-görög határ lezárásáról és a közös határellenőrzésről sem, e helyett „látszatintézkedésekkel”, így a kvótarendszerrel vannak elfoglalva. Hollik István hangsúlyozta, hogy vannak, akik ideológiai alapon, vagy pártpolitikai érdekek mentén támadják a V4-ek megállapodását. Példaként Ausztriát és Horvátországot említette a képviselő.

Együtt: A Fidesz magára hagyta Európát

Az Együtt – a Korszakváltók Pártja szerint a kormánypártok magára hagyták az Európai Uniót a menekültválság kezelésében. Az ellenzéki párt Hollik István KDNP-s országgyűlési képviselő vasárnapi sajtótájékoztatóján elhangzottakra reagált közleményben. Az Együtt szerint Hollik István téved abban, hogy Magyarország menekültpolitikája európai minta lenne. „Az Együtt meggyőződése, hogy a biztonságot nem teremtő, megosztó és embertelen politika nem példa, hanem szégyen Európában” – tették hozzá.

Mint írták, „az etnikai és vallási kirekesztésen alapuló orbáni politika” nemcsak káros, hanem a populista szélsőjobb előretörését is eredményezi Európában. Az Együtt azt követeli, hogy a kormány működjön együtt az Európai Unióval, és a kötelező kvótából vegye ki részét, hiszen ebben Németországgal és Olaszországgal közösek az érdekek.

Összesen 57 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
formaegy
2015. október 18. 18:23
"Együtt: ...a kötelező kvótából vegye ki részét, hiszen ebben Németországgal és Olaszországgal közösek az érdekek..." Ha a kötelező kvóta arról fog szólni, hogy M.o.-ről hány ballibes barmot fogad be Németország és Olaszország akkor megszavazzuk! M.o.-ra egy Merkel hordát sem engedünk, elég pup a hátunkon a ballib felforgató csürhe! Együtt! Mindig szarzsáknak, kirekesztettnek kiabáljátok M.o.-ot a mocskos Eu-tokban, most meg ez a kis ország, ez a kirekesztett hagyja magára a nagy pofájú, zsarnok, diktátor EU-t??? Csak nem erre a kis kirekesztett országra van szüksége? Szerencsétlen csürhe! Tűnnétek már el a jó büdös francba! Egyedül M.o., a V4-ek tettek le az asztalra kivitelezhető megoldásokat az Eu asztalára, te szerencsétlen marha! Merkel mi a francot keres Törökországban? Csak nem a V4-ek pontjaiból kutatgat? Istenem! Miért vered az országot ezekkel a magyarellenes, hazug, idegen érdekeket szolgáló barmokkal?!
Berecskereki
2015. október 18. 18:13
Együtt? Mióta foglalkoznak a bolha hátsóján lévő pattanással?
várúr
2015. október 18. 17:52
Kezdem unni az "Együtt" és hasonló kislétszámú politikai szakkörök állandó szerepeltetését. Már maga a név: "együtt" is egy vicc. Felebarátaim, javaslom, olvassátok a Tutiblogot. Náluk szellemesebben, tárgyszerűbben és keményebben senki se fogalmaz ezekről az örökké lihegő, hangoskodó gittegyletekről.
Gregorius
2015. október 18. 17:13
Az a baj, hogy ténylegesen elég kicsi az Unió mozgástere, ezért jön jól az, hogy novembertől az Égei tenger elég viharos. Azt felejtsük el, hogy Európa képes hatni az USA-ra, egy nagyhatalom csak a saját önös érdekeit nézi. Törökország meg komoly árat kér azért, hogy szigorúan ellenőrizze a határait. A vízumkönnyítés még csak elmegy, a teljes jogú uniós tagság (már vagy tíz éve tagjelölt) viszont már kiverné a biztosítékot a többi tagállamnál, így most huzakodnak. A törökök tudják, hogy komoly lapjaik vannak....
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!