Schiffer András, az LMP társelnöke pénteken az MTI-nek nyilatkozva úgy fogalmazott: az a legkevesebb, hogy haladéktalanul el kell távolítani Tasnádi Lászlót a kormányzat kötelékéből, és követeli, hogy a Nemzeti Emlékezet Bizottsága haladéktalanul hozza nyilvánosságra azon egykori állambiztonsági tisztek nevét, akik a rendszerváltás óta helyet kaptak az Országgyűlésben és a kormányokban.
Gyalázatnak nevezte, hogy éppen akkor, amikor Orbán Viktor miniszterelnök „a rendszerváltás 25. évfordulója alkalmából magát fényezi a Hősök terén egykor elmondott beszéde miatt”, egy olyan ember lehet belügyi államtitkár, aki akár a kormányfőről vagy a Nagy Imre újratemetését szervező ellenzékről jelentett annak idején.
„Semmi kétségünk nincs innentől kezdve, hogy a Fidesz miért akadályozta folyamatosan az állambiztonsági múlt feltárását” – mondta, hangsúlyozva: pártja elsősorban nem a bezsarolt ügynökökre kíváncsi, hanem arra, hogy a régi állambiztonsági hálózat vezetői közül kik, mekkora részt hasítottak ki a rendszerváltás utáni Magyarországból.
A HVG című hetilap június 19-ei számában azt írta, hogy Tasnádi László a Belügyminisztérium III-as főcsoportfőnökségébe tagozódó III/II-2 alosztályon tevékenykedett századosként. A HVG hivatkozik a Heti Válasz egyik 2009-ben megjelent cikkére, amely szerint Tasnádi László több ügynökkel is kapcsolatban állt Nagy Imre kivégzett miniszterelnök 1989-es újratemetésén.