LMP: A megszorítások rontják a növekedés esélyeit

2012. november 27. 17:00

Az LMP véleménye szerint OECD novemberi jelentése újfent igazolja, hogy az Orbán-kormány nem csupán alkalmatlan arra, hogy kivezesse a válságból a magyar gazdaságot, de kapkodásával, hozzá nem értésével maga is súlyosbítja azt.

2012. november 27. 17:00

Scheiring Gábor az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) kedden Párizsban közzétett novemberi gazdasági jelentésére reagál. Eszerint recesszióba süllyedt a magyar gazdaság 2012-ben, de 2013 közepétől megindul a hazai össztermék (GDP) növekedése. Az OECD úgy számol, hogy a magyar GDP 2012-ben 1,6 százalékkal csökken, majd 2013-ra – az év közepétől várható élénkülés következtében – 0,1 százalékra mérséklődik a visszaesés, 2014-ben pedig 1,2 százalék növekedésbe fordul a GDP.

Scheiring szerint a megszorítások rontják bármilyen növekedés esélyeit, tönkreteszik a magyar gazdaságot. Az elhúzódó recesszió miatt jövőre sem fog csökkenni a munkanélküliség, ellenben újabb megszorításokra, adóemelésekre lehet számítani – teszi hozzá.

Az LMP elutasítja a megszorítások politikáját, a párt pedig alternatív költségvetési kiadványában megfogalmazta programját, amely talpra állítaná a magyar gazdaságot - hangsúlyozza a politikus. Az országnak új kormányra, szolidáris adórendszerre, kiszámítható kormányzásra, a pazarló adókedvezmények felszámolására, válságálló munkahelyekre és a helyi gazdaság megerősítésére van szüksége – áll a közleményben.

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
hátakkor
2012. november 28. 10:47
Viszont rontják az eladósodás esélyeit
Senye Péter
2012. november 27. 19:29
A megszorítások a növekedés ellen hatnak, ez igaz. De most nem csak az a kérdés, hogy miből fedezzük a növekedést, hanem az is, hogy mire. Az a bizonyos ingatlan lufi nem a véletlen vagy a bankok esztelenségének műve volt. A bankok rájöttek, hogy az iparban átmenetileg(?) nem érdemes beruházni, mert nem lehetne valós keresletet kielégítő fejlesztéseket felfuttatni. A pénz égette páncélkamráikat és kölcsönöztek boldog-boldogtalannak. A (deviza) hiteleket felvevők meg bíztak a töretlen fejlődés ígéretében. Most itt vagyunk. A válságok alatt érvényesül a gazdasági darwinizmus: csak a legalkalmasabb iparágak élik túl. Örülhetünk a külföldi beruházóknak, de azok csak ideiglenes megoldást jelentenek.
Anonymtalan
2012. november 27. 17:58
"LMP: A megszorítások rontják a növekedés esélyeit" Igen ez így van. Viszont a többiért tessék SnP, EU, IMF, stb.-nél is reklamálni nem csak a kormánynál. A kormány a hitel(telen) minősítők, az EU és a korábban felvett hitelek miatti kényszerpályán mozog.
füst
2012. november 27. 17:07
Vagy-vagy. Skacok, drága elempések. Általában, kivételes helyzetektől eltekintve trade off van a növekedés ill eladsodottság csökkentése között. Azaz egyik, csak a másik kárára növelhető. Ha az eladósodottság csökken (elvárás a részetekről, a nemzetközi szervektől, sőt a józan ész is ezt diktálja), akkor mitől meglepi nektek az, hogy csökkenő belső piac és lassuló exportpiacok mellett csökken a beruházás? Vagy ez csak olyan választási propaganda szöveg, netán közgazdasági humbugduma?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!