Ez nem „cserbenhagyásos evangelizáció” – interjú a Ferenc pápa nevét viselő kávézó alapítóival
„Isten sosem fárad bele a megbocsátásba” – ha csak annyit ér el a Café Francesco, hogy ez a falára írt üzenet bevésődik a szívekbe, már megérte.
A brit kormány a házassági törvény reformját tervezi. A javaslat elfogadásának esetében az egyházak törvényt sértenének, ha megtagadnák az esküvőt a homoszexuális pároktól.
A jelenleg hatályos családjogi törvény engedélyezi a „polgári partneri viszonyt” az egynemű párok között, a jelenlegi tervezet azonban jogilag is házasságnak ismerné el az azonos neműek egybekelését, megszüntetve a definíciót, mely szerint a polgári házasság férfi és nő kapcsolata. A brit kormány konzultációs irata külön pontban foglalkozik azzal, hogy nem kívánják megváltoztatni az egyházi esküvők jelenlegi rendjét, ami továbbra is egy férfi és egy nő között köttethetik meg.
Neil Addison, a Morus Tamás Jogi Központ igazgatója szerint viszont az új törvény kötelezni fogja az egyházakat a homoszexuális párok templomi esküvőjének engedélyezésére. Addison szerint amelyik egyház ezt megtagadja, törvényt fog sérteni, mivel a törvény nem különbözteti meg az egyházi és a polgári esküvőt, viszont mindenkire egyenlően vonatkozik. Így az egyházak jogilag támadhatóvá válnak.
A törvényváltoztatásról jelenleg társadalmi konzultáció folyik. Az Iszlám Orvosszövetség elnöke „szent szövetség” létrehozását sürgette, hogy minden vallás egységesen lépjen fel a tervezet ellen, . Ennek ellenére a múlt szombati Times-ban az anglikán egyház vezetői közös nyilatkozatban álltak ki a javaslat mellett. A nyílt levél szerint a keresztény egyháznak örömmel kellene fogadniuk, hogy a házasság évszázados eszméjét homoszexuális párok is magukévá teszik.