nyíltan provokatívnak minősítette Pressmann amerikai nagykövet viselkedését.
Gyöngyösiről elmondta: „a Jobbik elnöke egy pórázon tartott figura, politikai babérokra tör és kedvező lett neki, hogy az az USA nagykövete »felkarolta«. A holokauszt tagadására nincs bocsánat, az ilyen kijelentéseket, amelyeket Gyöngyösi tett, nem lehet meg nem történtté tenni.”
Turai elmondta: Heisler Andrást, mint zsidó vezetőt azért kárhoztatja, mert vagy tudott Gyöngyösi meghívásáról, vagy ha nem tudott róla, akkor ezzel szembesülve, nem hagyta el azonnal a nagykövetséget. Heisler szembeköpött bennünket, az egész zsidóságot, ezért nem méltó a magyar neológ zsidóság vezetésére – ismételte meg a közleményben leírtakat a hitközség elnöke, holokauszt-túlélő.