A világ legszebb helye Győr

Győr egy patinás osztrák városkára emlékeztet – azzal a különbséggel, hogy már csak azért is szebb, mert a miénk. Petri Lukács Ádám írása.

Ömleni fog a pénz Budapestre a 2021-2027-es fejlesztési ciklusban.
Egy héttel ezelőtt, a Fővárosi Közfejlesztési Tanács ülését követően Karácsony Gergely főpolgármester az alábbi posztot tette közzé Facebook oldalán:
„Lefolytattuk az egyeztetést a kormánnyal a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsának ülésén. A legfontosabb kérdés most a Budapestnek járó uniós támogatás okos és méltányos felhasználása. Miközben jelentősek a megközelítésbéli, ha úgy tetszik: filozófiai különbségek a városvezetés és a kormány között, egy részsikert már arattunk. A kormánydelegáció ugyanis elfogadta, hogy a Budapesten elkölthető helyreállítási európai támogatásról a városvezetéssel való egyeztetés alapján dönt. Persze, hiszem, ha látom, a megegyezést akkor tekintem érvényesnek, ha azt a kormány közzéteszi a hivatalos értesítőben, az elmúlt egy év alapján a szóban kimondott ígéretek megtartása – udvariasan fogalmazok – kérdéses”.
Budapest 3000 milliárd forint fejlesztési forrást kap a kormánytól
Ennek megfelelően Budapest 3000 milliárd forint fejlesztési forrást kap a 2021-2027-es fejlesztési ciklusban, ami soha nem látott pénzmennyiség lesz a főváros fejlesztésére.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt