Több mint egy éve mással telik az életem

2026. június 08. 16:36

Bár volt idő, amikor politikus voltam, és a politika mégiscsak társas műfaj, a magánéletemben inkább kerültem a társaságot.

2026. június 08. 16:36
null

„Bár volt idő, amikor politikus voltam, és a politika mégiscsak társas műfaj, a magánéletemben inkább kerültem a társaságot. Ezt akkor azzal magyaráztam, hogy egész nap emberek között vagyok, ráadásul meglehetősen intenzíven, ezért a kevés maradék időmben inkább magányra vágyom.

Több mint egy éve mással telik az életem. Mindennap hosszú órákon át olvasok, jegyzetelek, írok. Magányos műfaj ez. De csak kívülről nézve. A szereplők beszélnek hozzám, nevetek és meghatódom velük együtt. A szituációkban ott érzem magam. Látom Platón bátyját, Glaukont Pireusz széles kövezett útjain lefelé ballagni a kikötő felé.

Hogy bezárkóztam-e? Nem. Vagy legalábbis nem így élem meg. Hetente néhányszor találkozom barátokkal, jó ismerősökkel, leginkább olyanokkal, akik elfogadják, hogy kerülöm a napi politika témáit.

A közelgő könyvhét azonban egészen más lesz. Megint sok emberrel fogok találkozni, és még az is lehet, hogy lesz, aki kíváncsi a könyveimre, valamennyire pedig az írójukra is. Ami vagy két évtizeden át szinte mindennapos élmény volt, az most rendkívüli lesz.

Van bennem némi izgalom.”

Nyitókép: Gyurcsány Ferenc Facebook-oldala

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
LadyMalmsbury-Croft
2026. június 09. 17:04
Jól van Feri, írogass csak, megnyugtató, hogy jól vagy, és hallunk felőled! Anno a hazai politika legnagyobb ripacsa voltál, de ma már ebben is új dimenziók nyíltak, ki gondolta volna, hogy van még annál is lejjebb....
Válasz erre
1
0
Dunhill67
2026. június 09. 16:44
"Bár volt idő, amikor politikus voltam"...eddig olvastam és felröhögtem:-DD...nem bazmeg,te sosem voltál politikus...
Válasz erre
1
0
scandal says Jack
2026. június 09. 13:10
Pont úgy ír Feri, mint azok, akiknek nincs jó stílusuk, de nagyon szeretnék, hogy legyen és ezért olyanokat olvasnak, akiknek van, de aztán amikor ők írnak az mégsem olyan… Inkább azt mondaná el, hogy van-e új csaja…
Válasz erre
2
0
Syr Wullam
2026. június 09. 09:16
"a magánéletemben inkább kerültem a társaságot" Graecismus. 👏👏👏
Válasz erre
3
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!