a vasúti átjáróknál a balesetek kiváltó oka a legtöbb esetben a figyelmetlen közlekedés és a KRESZ be nem tartása, ami autósok, kerékpárosok, gyalogosok részéről is megnyilvánul bizonyos esetekben.
Figyelmeztetett, hogy mindig a KRESZ szabályainak megfelelően kell megközelíteni a peront vagy az állomást, illetve ugyanez vonatkozik a vasúti átjárókon való átkelésre is. Ennek megfelelően ha a fénysorompó piros vagy ha a sorompórudak le vannak engedve, akkor semmilyen körülmények között nem szabad átkelni az adott vasúti átjárón.
Minden más esetben is csak kellő körültekintés után javasolt az átkelés, tehát körül kell néznie mind a járművezetőknek, mind a gyalogosoknak.