A liberális mainstream, a woke ideológia képviselői gyakorlatilag megmérgezték a nemzetközi politikát azzal, hogy kiiktatták abból a kölcsönös tiszteletet, ezzel ellehetetlenítették a konfliktusok rendezését, mára viszont új szelek fújnak – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden New Yorkban.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT) nyílt vitája előtt, hogy Donald Trump amerikai elnök beiktatásával teljességgel új világpolitikai korszak köszöntött be, a nyugati világ ugyanis olyan vezetőt kapott, aki az eddigivel homlokegyenest ellentétes stratégiát követ.
„Sikítoznak, nyávognak!”
„Tehát lett egy patrióta, szuverenista amerikai elnök, akinek a nemzeti érdek a legfontosabb. Egy olyan elnök, aki két lábbal áll a talajon, és a józan ész politikáját folytatja, például világossá teszi azt, hogy az ember vagy férfinak születik, vagy nőnek (…) Egy elnök, aki a woke ideológiával is bátran szembemegy, és aki szabadságharcot hirdetett a nemzetközi liberális mainstream globális diktatúrájával szemben” – sorolta.
Kiemelte, hogy ebben a helyzetben a liberális fősodor képviselői nem tudják mi lenne részükről a helyes stratégia, s ezért „általában inkább sikítoznak, nyávognak,
vagy próbálnak valamifajta ellenstratégiákat kidolgozni, ami elég nehézkesen alakul, ez jól látszik”.
Majd aláhúzta, hogy Magyarország már tizenöt éve azt a politikai stratégiát követi, amit most a nyugati világ vezetője is meghirdetett, még ha emiatt elképesztő támadások kereszttüzében is áll.
Mi lettünk a mainstream
„És most az a helyzet, hogy mi lettünk a mainstream. Ez egy teljesen új helyzet a világban. A nemzetközi liberális mainstream és a woke ideológia képviselői gyakorlatilag megmérgezték a nemzetközi politikát, a nemzetközi kapcsolatokat, mégpedig azáltal, hogy gyakorlatilag kiiktatták a kölcsönös tiszteletet a nemzetközi politikából, és ehelyett a vádaskodás, a zsarolás, a kioktatás, a másik megbélyegzése került napirendre” – hangsúlyozta.
„Mivel a kölcsönös tisztelet hiányzott a nemzetközi politikából, a konfliktusokat sem lehetett rendezni. A konfliktusok nem rendezése pedig oda jutott, hogy
a háborúk egyre súlyosabbá váltak, és az elmúlt éveket joggal nevezzük a veszélyek korának”
– tette hozzá.
Új szelek fújnak
„Most azonban, hogy új szelek fújnak Washingtonból, így a béke ügye is előkerült. És ezért köszönettel tartozunk a kínaiaknak is, akik most a Biztonsági Tanács elnökségét adják, és ezt a mai ülést összehívták, miután elképesztő nehézségek közepette is életben tartották a béke ügyét a nemzetközi politikában, például azzal, hogy létrehoztuk kínai vezetéssel a Béke barátai csoportot az ENSZ-ben” – folytatta.
Szijjártó Péter üdvözölte a Szaúd-Arábiában zajló közvetlen amerikai-orosz egyeztetéseket, rámutatva, hogy
a két ország közötti kapcsolat normalizálása segítene a világ biztonsági helyzetének javításában.
„Az ukrajnai helyzetben is szerintem most van a legnagyobb remény az elmúlt három évet összevetve arra, hogy végre béke legyen (…) Látjuk, hogy a háborúpárti európai liberális mainstream, már akik még megmaradtak, most sikítoznak, és mindenfajta bajuk van, hogy ők nem ülhetnek ott az asztalnál, de az a helyzet, hogy az asztalnál ülők békét akarnak. És egy olyan asztalnál, ahol a békéről tárgyalnak, ott a háborúpártiaknak nem osztanak lapot” – jegyezte meg.
(MTI)
Nyitókép: Szijjártó Péter Facebook-oldala