Rendszerkritikus erők rázzák meg a német politikát
A kontinens vezető hatalma számos területen válsággal küzd, a választók egyre nagyobb hányada szavazna bizalmat az eddigi politikával szakító pártoknak.
Sahra Wagenknecht teljes mértékben egyetért a béke fontosságáról a magyar miniszterelnökkel.
Nyitókép: LORENZ HUTER / PHOTOTHEK MEDIA LAB / DPA PICTURE-ALLIANCE VIA AFP
A Mandiner számos alkalommal beszámolt róla, hogy Orbán Viktor egyik legfontosabb célkitűzése, hogy minél hamarabb befejeződjön az orosz-ukrán háború. Többek között éppen ezért utazott el pénteken Moszkvába és tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.
Érdekes módon támogatás helyett azonban csak megszólják érte: „Ezt nem teheti meg!” – mondta Olaf Scholz, aki szerint a magyar miniszterelnök nem az Európai Unió nevében beszél.
A német kancellárnak a közvélemény-kutatási eredményeit tekintve nem kellene elgondolkodnia azon, hogy valójában kinek a nevében beszél?”
– tette fel a költői kérdést Sahra Wagenknecht.
Sahra Wagenknecht cikkünk írásakor igen népszerű politikus Németországban. Kevesebb mint egy éve alapított pártjával pártjával „azonnal” bejutott az Európai Parlamentbe a legutóbbi EP-választáson, hat helyet szerzve a Németországnak járó 96-ból. Wagenknecht ezt megelőzően a szélsőbaloldali Die Linke pártot hagyta ott, hogy megalapítotsa az Értelem és Igazság nevű mozgalmat (BSW), amellyel már szövetségre is lépett a CDU elégedetlen belső ellenzékéből formálódott önálló szervezettel, a konzervatív Értékunióval. Wagenknecht emberközeli üzeneteivel támadja az elitistává vált baloldalt. A német politikus pártja várhatóan a jövőre esedékes Bundestag választáson is remekelhet, miután a felmérések szerint akár 12 százalékot is szerezhet, amellyel komoly rendszerkritikus ellenzéki párttá válhat a jobboldali AfD mellett.
„Szerintem a kancellárnak támogatnia kellene az ilyen kezdeményezéseket ahelyett, hogy blokkolja őket. Itt az ideje, hogy megtegyük az első lépéseket a béke felé, hogy a háború borzalmai végre véget érjenek” – jelentette ki rövid videóüzenetében a radikális baloldali Die Linke pártból tavaly ősszel kilépett politikus.
A felvételt itt tudja megtekinteni:
Ezt is ajánljuk a témában
A kontinens vezető hatalma számos területen válsággal küzd, a választók egyre nagyobb hányada szavazna bizalmat az eddigi politikával szakító pártoknak.
***
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
A francia elnök is elkezdett mozgolódni.
Az ukrán elnök nem örült a magyar miniszterelnök tárgyalásának.
Az ukrán elnök nem fogadta el a magyar ajánlatot.