2017 decemberében a HVG-nek adott interjút a jogtudós. Ebben többek között elmesélte, az egyik utazása történetét. Azt mondta, amikor az év márciusában Budapestre érkeztek, késéssel nyitották ki az utashíd ajtaját, s amikor ez megtörtént, ott állt öt rendőr. Ahogy elsétált mellettük, követték, majd amíg a bőröndjére várt, körülvették, de egy szót sem szóltak. Egészen addig figyelték, amíg ki nem lépett a poggyászkiadóból. „Nekem nincs félni- vagy rejtegetnivalóm, valóm, de aggódom, hogy bajba kerülhetnek azok, akikkel Magyarországon találkozom. Sok barátom van ott, akik nem titkolják, mit gondolnak, és tisztában vannak vele, hogy a kormány figyelmét felkeltették. Tudják, hogy Magyarország már nem szabad ország, és sokaknak vannak emlékei a Kádár-korszakról, amikor a helyzet hasonló volt” – fogalmazott.
Jó lenne nagykövetnek?
Orbán Viktorról azt mondta, 1995-ben három napot töltött vele Ukrajnában, s ez volt az az időszak, amikor a Fidesz eltávolodott a liberalizmustól, és csak egy pár képviselője volt a parlamentben. Amikor Scheppele hazatért az útról, azt mondta a barátainak, hogy megismerte a legveszélyesebb embert, akivel valaha is találkozott. „Orbánnak olyasfajta karizmája volt, hogy szinte megolvasztotta annak az agyát, akire a figyelme összpontosult. A barátaim azt mondták, csak a képzeletem játszik velem, de most úgy tűnik, láttam a jövőt.