Egyre kínosabb a helyzet: előkerült egy dokumentum, ami igazolja, hogy hazudott Magyar Péter (VIDEÓ)
Bizonyítékkal állt elő a Fidelitas elnöke.
Azt követően, hogy kiderült, Márki-Zay Péterék kampányát elképesztő összegekkel támogatták az Egyesült Államokból, most érdemes pillantást vetni arra is, kik kerülhetnek kapcsolatba azon magyarok adatival, akik részt vesznek az úgynevezett civil konzultációban.
Amint arról kedd reggel a Mandiner is beszámolt, érdekes helyre kerülnek azoknak az adatai, akik kitöltik a Márki-Zay Péter és mozgalma által meghirdetett úgynevezett „civil nemzeti konzultációt”. A Mindenki Magyarországa Mozgalom adatvédelmi és adatkezelési tájékoztatója ugyanis arról tanúskodott, hogy az adatok egyik kezelője az a Pilar Internet Consulting Kft., amelynek vezetője, Cserép János a mozgalom korábbi esztergomi polgármester-jelöltje volt és leginkább azzal vétette észre magát, ahogy politikai ellenfeleiről kommunikált. Emlékezetes, hogy 2019-ben éppen pünkösdvasárnap sikerült azzal indítania kampányát, hogy saját internetes felületén arról értekezett; „A férgeket ki kell ásni, a tetveket meg kell tizedelni, és engedni kell ezt a jobb sorsra érdemes várost paraziták nélkül növekedni, virágozni, gyümölcsöt hozni.”
Néhány nappal korábban pedig arról írtunk, hogy egy ismerősétől kapott szöveges üzenetet osztott meg közösségi oldalán, amelyet úgy kommentált: „Amikor ilyen üzeneteket kapok, akkor jövök rá, hogy vannak közöttünk, akik egyszerűen gombák.”
Érdekesség, hogy cikkünk megjelenését követően a kft. eltűnt az oldalról, az adatkezelő immár maga az MMM.
A webanalitikai szolgáltatások terén ma már szinte magától értetődő, hogy megjelenik a Google Analitics, amelynek amerikai szervereire továbbítanak és ott tárolnak adatokat, valamint a dublini székhelyű Facebook Pixel. Azonban az online felületek egyes látogatók által történő „használatának értékelésére, elemzésére, az online felületeken végrehajtott tevékenységekről szóló riportok összeállítására, valamint az azokon végzett tevékenységekkel és internethasználattal kapcsolatos egyéb szolgáltatások nyújtására” Márki-Zay Péterék bevonták a máltai Hotjar Ltd. nevű vállalatot is. A Valetta közelében székelő cég hőtérképeket és egyéb analitikai szolgáltatásokat nyújt megrendelőinek a „felhasználói élmény javítása érdekében”.
Az adatfeldolgozók között felfedezhetők a magukat (szinte) megkerülhetetlenné formáló nagyvállalatok, így a Facebook, a Google, a Microsoft, az Amazon, Mark Zuckerberg cége, a Facebookot és az Instagramot tulajdonló Meta, a Zoom és a hírlevelek gyártásához és kiküldéséhez használt Mailchimp.
A szinte kizárólag külföldi (elsősorban amerikai) cégeket tartalmazó felsorolásban olyan szolgáltatók is feltűnnek, mint
A Mindenki Magyarországa számára az Atlassian biztosít munkaszervezési platformot. Friss hírek szerint a szolgáltatót megviselte az elmúlt időszak, a szeptember végével zárult pénzügyi negyedévben masszívan veszteséges volt, bár tavaly még ennél is rosszabb eredményt produkált: egy év alatt 410 millió dollárnyi veszteséget halmozott fel.
A fent már említett Pilar mellett az egyetlen magyarországi székhelyű cég a felsorolásban a Magyar Telekom Nyrt., amely SMS-szolgáltatásokat biztosít Márki-Zay csapatának.
Az amerikai cégek mellett amerikai „guruló dollárok” is nagy mennyiségben érkeztek a bukott miniszterelnök-jelölt mozgalmához. A hazai sajtóban nagy port kavart, amikor augusztus végén egy interjúban Márki-Zay Péter elszólta magát az amerikai támogatásokkal kapcsolatban. Akkor kiderült:
Az adományról szólva Márki-Zay elmondta: „ennek a segítségével tudtuk kifizetni az kampány utolsó számláit”. „Mi ebből fizettük a számlákat folyamatosan. A számlákhoz szükséges mértékben kaptunk még támogatást júniusban is” – fogalmazott.
Később a HVG-nek nyilatkozva Márki-Zay arról beszélt, mindez nem elszólás volt, hanem kifejezetten büszke arra, hogy kampányát Amerikából támogatták, a költségek közel felét biztosítva a baloldal számára.
Az ügyben október végén zárt ajtók mögött tartott ülést az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága. A rendőrség nyomozást, a NAV pedig vizsgálatot indított az ügyben, amely számos jogi (és politikai) kérdést vetett fel a baloldal tavaszi kampányával kapcsolatban.
Nyitókép: AFP / Kisbenedek Attila