Magyar Péter hangfelvétele annyira „titkos”, hogy annak tartalmát már két éve lehozta az MTI és a kormány honlapja is

Sőt, 3 éve a Kossuth Rádióban is elhangzott lényegében ugyanaz.

Erősre sikeredett a miniszterelnök péntek reggeli interjúja. Összeszedtük a legjobb mondatokat.
A Kossuth Rádióban indította pénteki napját Orbán Viktor. A miniszterelnök beszélt az Ukrajna uniós csatlakozása körüli vitákról, a jövő évi költségvetésről és az árrésstop kiterjesztéséről is. Természetesen napirenden volt az új pápa személye, Gyurcsány Ferenc visszavonulása és Magyar Péter „titkos” hangfelvétele is. Összeszedtük a legjobb mondatokat.
Ezt is ajánljuk a témában
Sőt, 3 éve a Kossuth Rádióban is elhangzott lényegében ugyanaz.
A miniszterelnök gazdasági öngyilkosságnak nevezte Ukrajna európai uniós csatlakozását. Orbán Viktor kijelentette, Magyarország nem támogatja Ukrajna uniós csatlakozását, a gyorsított csatlakozását pedig végképp nem. Hozzátette, az európai vezetők úgy döntöttek, elsősorban az Európai Néppárt, hogy folytatni kell a háborút, a szankciókat fent kell tartani, az orosz energiát teljesen ki kell szorítani Európából, aztán az európai gazdasággal lesz, ami lesz.
Ezt is ajánljuk a témában
Ezután aligha mondhatja Magyar Péter, hogy Ukrajna csatlakozása „nem aktuális”.
Közölte, Magyarország ezzel szemben a békéért dolgozik, ha béke lenne, akkor ki lehet dobni a szankciókat, majd olcsóbb lesz az energia, és lendületet kap a gazdaság, így könnyebb lesz a családoknak.
„Weber úr azt mondta az Európai Parlamentben, hogy az ukránoknak joguk van csatlakozni az Európai Unióhoz. Ez tévedés. Az ukránoknak joguk van jelentkezni az EU-ba. Nekünk pedig jogunk van dönteni erről. Ez a helyes leírása a helyzetnek.”
Orbán Viktor Gyurcsány Ferenc visszavonulása kapcsán azt mondta: „a DK élet-halál harcot vív a Tiszával. Nem a kormánnyal, a Tiszával”. A miniszterelnök szerint a DK-sok nyilvánvalóan abban bíznak, hogy Gyurcsány távozásával megerősödnek. Gyurcsány és Dobrev válásáról annyit mondott, együttérez a volt kormányfővel, mert ez egy nagyon nehéz helyzet. „Nem szabad beemelni a politikába.”
Ezt is ajánljuk a témában
Dobrev Klára arról is tájékoztatott, mi fog történni a DK életében a közeljövőben.
Nekünk olyan hadsereg kell, amelyik kész és képes harcolni Magyarország szabadságért és függetlenségéért, ha támadás ér bennünket – közölte a miniszterelnök. Orbán Viktor a Tisza Párt által csütörtökön nyilvánosságra hozott, 2023-as hangfelvételre reagálva azt mondta: azon a kormány hivatalos álláspontja hallható.
A kormánynak az az álláspontja, hogy a békéhez erő kell, a békéhez hadsereg kell.
Ezt is ajánljuk a témában
Ha a szomszéd országot megtámadják, a magyar hadsereg üljön a tomporán, művelje kertjeit. És ő kormányozni akar… Kohán Mátyás írása.
Orbán Viktor hozzátette, hogy sokkal zavaróbb a volt vezérkari főnök szerepvállalása egy ilyen „kutyakomédiában”.
Felidézte, hogy csütörtökön olyan adatok is nyilvánosságra kerültek, amelyek megvilágítják Ruszin-Szendi Romulusz volt vezérkari főnöki felmentésének igazi okát: „nem éreztem biztonságban a magyar hadsereget, mert úgy láttam, hogy a vezetés, az ukránpárti, ahelyett, hogy magyarpárti lenne”.
Ezt is ajánljuk a témában
A Tisza Párt szakértője még vezérkari főnökként folytatott hivatalos tárgyalásain szisztematikusan eltért a magyar kormány hivatalos, háborúellenes álláspontjától.
A 2026-os költségvetésről Orbán Viktor azt mondta, az év kérdése – amelyre a költségvetésünknek is válaszolnia kell –, úgy hangzik: Ukrajnába megy-e a magyarok pénze? Orbán Viktor szerint a 2026-os költségvetés tartható. „A politikai vita arról szól, hogy ukránbarát, vagy magyarbarát kormány lesz 2026 után” – tette hozzá.
2026-ban kifizetjük a fegyverpénzt, ami hathavi fizetés, folytatódik a tanári béremelés politikája, 150 gyárat fogunk indítani”
– húzta alá.
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy egy óriási háborús inflációs sokk érte Magyarországot a mögöttünk hagyott években. „Próbáljuk visszarángatni az árakat a földre, mert több területen elfogadhatatlan az árak emelkedése. Éppen ezért be kell avatkozni az árrendszerbe” – tette hozzá, majd elmondta, Európában a legtöbb országban be kellett avatkozni, de „nagyon nehéz jól beavatkozni”.
Orbán Viktor XIV. Leó pápa megválasztását úgy értékelte, hogy az új egyházfő valószínűleg folytatója lesz annak, amit Ferenc pápa elkezdett. Nagy változásokra nem számítok – tette hozzá.
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Benko Vivien Cher