Délibábos Nyugaton

2019. november 19. 07:24

A volt szocialista országok liberálisai mindig túlkompenzálnak, kényszeresen akarják bizonyítani a Nyugathoz tartozásukat.

2019. november 19. 07:24
Őry Mariann
Őry Mariann

Magyar jelölt ellen kampányolni, Magyarország elleni szankciókat kisírni, amerikai és európai beavatkozásért könyörögni önmagában is megvetésre méltó, pláne, ha ezen erőfeszítések fő célja a belpolitikai haszonszerzés. Nem csak erről van azonban szó.

A volt szocialista országok liberálisai mindig túlkompenzálnak, kényszeresen akarják bizonyítani a Nyugathoz tartozásukat, előszeretettel határozzák meg magukat inkább európainak, mintsem magyarnak – mintha ez a kettő elválasztható lenne. Valójában azonban saját provincializmusukat bizonyítják, amikor 2019-ben is kritikátlanul ünneplik a nyílt társadalmak rendszerét, amivel nyugaton már fél évszázada kísérleteznek, és egyre többen keresik a kiutat belőle. Nem érzik magukénak a magyarság hagyományos közösségteremtő élményeit és jelképeit, ezért szüntelenül újra akarják definiálni az identitásukat, hátha találnak egy olyan öndefiníciót, ami pont olyan, mint a nyugati liberalizmus: egyszerre kommercializált és nihilista. Ezek az emberek természetes szövetségesei mindazoknak a nyugati liberális politikusoknak, akik vissza akarják parancsolni Kelet–Közép-Európát a kontinens perifériájára. Míg Edmund Stoiber úgy fogalmazott nemrég Budapesten, hogy »Magyarország ősi hellyel rendelkezik egy újraegyesített Európa közepén«, addig sokak szemét szúrja a térség megerősödése. Witold Waszczykowski volt lengyel külügyminiszterrel, az Európai Parlament külügyi bizottságának alelnökével kétszer is készítettünk interjút az elmúlt két hónapban. A magyar biztosjelöltek körüli vitákat, a Fidesz elleni támadásokat az EP-ben mindkét esetben az Európában dúló ideológiai harcra vezette vissza.

Waszczykowski szerint sokan arra törekednek, hogy a demokráciát liberális, sőt balliberális demokráciává változtassák, és ezért kizárják a politikai diskurzusból azokat a pártokat, amelyek olyan hagyományos értékekre épülnek, mint a hazafiasság, a kereszténység és a család. »Azonban mindezzel az indoktrinációval szemben egyes pártok, mint a Fidesz vagy a Jog és Igazságosság nemcsak hogy túléltek, hanem választásokat is mertek nyerni, ráadásul sikeresen irányítják az országukat. Ez pedig frusztrálja a nyugat-európai liberális politikusokat, hiszen nem értik, hogyan lehet ez, hiszen annyi energiát és pénzt, beleértve a Soros Alapítvány pénzét, öltek a társadalmaink befolyásolásába.«”

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
luzitanxaver
2019. november 19. 10:06
“A volt szocialista országok liberálisai mindig túlkompenzálnak, kényszeresen akarják bizonyítani a Nyugathoz tartozásukat" Minden olyan ország/nemzet/közösség/akármi liberálisai túlkompenzálnak, ahol a közeg alapvetően inkább konzervatív beállítottságú. Ld. pl. Ausztria esetét Thomas Neuwirth-tel.
Secnir
2019. november 19. 09:40
"A volt szocialista országok liberálisai mindig túlkompenzálnak, kényszeresen akarják bizonyítani a Nyugathoz tartozásukat, előszeretettel határozzák meg magukat inkább európainak, mintsem magyarnak – mintha ez a kettő elválasztható lenne." őryvel szemben én éltem az átkosban, és inkább azt mondanám, hogy magyarországon az átkosban a cocialisták kényszeresen bizonyították a szovjetunióhoz és kelethez tartozásukat. 1990 után a liberálisok (incl. fidesz) kényszeresen bizonyították az európához és nyugathoz való tartozásukat, és elutasították a keleti blokkot. 2010 óta a (már nem) liberális fidesz kényszeredetten akarja bizonyítani a Kelethez tartozását, előszeretettel határozzák meg magukat inkább türknek/kipcsaknak, mint magyarnak. summa summarum: a fidesz sem tudja, hogy ő most a volt szocialista ország liberális vagy illiberális örököse, nyugathoz vagy kelethez akar tartozni, de biztosan nem európához.
Senye Péter
2019. november 19. 08:39
Annak idején a kommunisták a szocialista tartalom kötelezettsége mellett megengedték a nemzeti forma létét, ami némi mozgásteret biztosított a tartalomban is. Liberálisaink maradéktalanul elkötelezettek a nemzetköziség mellett.
kerekperec
2019. november 19. 08:21
....és ezért kizárják a politikai diskurzusból azokat a pártokat, amelyek olyan hagyományos értékekre épülnek, mint a hazafiasság, a kereszténység és a család." (ŐRY MARIANN) “Orbán azt hiszi, hogy valami új dolgot talált fel, és valami új rendszer nevében szónokol. Erről azonban szó sincs, az ő beszédei ugyanolyan megvetett emlékként vonulnak majd be a múzeumokba, mint Adolf Hitler, Mussolini vagy mások beszédei. Ismerősek a szólamok a nemzeti függetlenségről, a nemzet és a család szeretetéről, megvédéséről, mintha bárki fenyegetné azokat. Ugyanaz a fasiszta ideológia, semmi új recept nincs, azt leszámítva, hogy Orbán elődei büszkén vállalták, hogy fasiszták, nácik és antiszemiták, míg ő ugyanezt “demokráciának” nevezi, nevetséges módon a meghaladni vélt liberális rendszernek igyekszik mutatni az illiberális diktatúrát. ………… Mindennek oka, hogy fasiszta rendszere csak akkor tud megmaradni, ha letagadja annak jellegét, ha demokráciának hazudja, és a nála ezerszer erősebb, szabad, liberális demokráciák pénze eltartja. Nincs a történelemben gyávább ember és gyávább rendszer, amely még ahhoz is gyáva, hogy vállalja önmagát, és ne az ellenségének adja ki magát. Milyen ember az, aki a liberális demokráciák ellenében lép fel, de rendszere nem meri megszüntetni a liberális demokráciák látszatát, díszleteit, és azzal védekezik, hogy ez egy liberális demokratikus jogállam, amikor a szabad Nyugat ingyen pénze veszélybe kerül? …………… Az Unió pénzéből meg kell tölteni mindenki hasát és az alattvalók maguk mondják, hogy pofa be. Miközben ő körbehazudja a világot, a strómanok pedig gyűjtik generációkra az Orbán-családnak a pénzt.” (AN)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!