Kovács Zoltán: Egyre többen értik és elismerik a magyar politikát az Egyesült Államokban

2018. október 12. 08:05

A kormányszóvivő Washingtonban járt, szerinte „nincs kétség afelől, hogy a nemzetközi baloldal, a magukat liberálisnak nevezők Magyarországgal egyfajta fekete bárány szerepét próbálják meg eljátszatni”.

2018. október 12. 08:05

A magyar politikát az Egyesült Államokban egyre többen értik és elismerik – mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő Washingtonban az MTI-nek nyilatkozva csütörtökön. A kormányszóvivő kitért a demokrata párti törvényhozók Magyarországot bíráló levelére is, amelyet az amerikai választási kampány részének tekint.

Egyre többen értik az Egyesült Államokban azt a munkát, amelyet a magyar kormányzat végez – például az üldözött keresztényekkel kapcsolatos fellépést, a gazdasági eredményeinket, az illegális migráció kérdését –, és kimondhatjuk, egyre többen elismerik azt is, hogy a magyar kormány az elmúlt nyolc évben rendkívül következetesen képviselte az álláspontját” – fogalmazott Kovács Zoltán kormányszóvivő az MTI-nek a Washingtonban tett és csütörtökön zárult négynapos látogatását összegezve.

A kormányszóvivő több kutatóintézetnél, alapítványnál, kongresszusi intézménynél és médiumnál folytatott eszmecseréket. Így például járt a többi között a Hudson Intézetben, megbeszéléseket folytatott a Judicial Watch nevű konzervatív szervezetnél, az amerikai törvényhozóknak háttéranyagokat készítő kongresszusi hivatalban, a Heritage Alapítványnál, a Nemzetközi Republikánus Intézetben vagy a Külkapcsolatok Tanácsában. Emellett látogatását tett a Politico című lap és a Fox News szerkesztőségében is.

A kormányszóvivő elmondta: évekkel ezelőtt megkezdett közös munkáról van szó, és a beszélgetések tónusa az elmúlt években markánsan megváltozott. „A Magyarország iránti növekvő megértés nagyon sokat segít nekünk, hogy a lényegről, az előttünk álló politikai, gazdasági és egyéb kihívásokról beszéljünk” – hangsúlyozta Kovács Zoltán.

Arra a kérdésre, vajon érte-e bírálat a magyar kormány politikáját, például az illegális migráció kezelését illetően, Kovács Zoltán leszögezte: „a magyar álláspontot megértették, nem vitatják annak a jogosságát, hogy Magyarország a szuverenitás alapján állva és a kötelességét végrehajtva védi az európai határokat”.

A kormányszóvivő ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarország nem tudja kivonni magát a külföldi politikai küzdelmekből sem. Ennek kapcsán utalt Hillary Clinton volt demokrata párti elnökjelölt Magyarországot bíráló kijelentéseire és 22 demokrata párti törvényhozó szintén Magyarországot, a magyar sajtóviszonyokat bíráló levelére, amelyet a baloldali politikusok az amerikai külügyminisztériumnak írtak. Látjuk, hogy továbbra is tart az a politikai kampány, amelyet a nemzetközi baloldal – amely nemcsak európai, hiszen az internacionalizmus túlnyúlik az európai határokon és elér ide, az Egyesült Államokba is – Magyarország ellen folytat – fogalmazott a kormányszóvivő.

Kovács Zoltán kitért arra, hogy Hillary Clinton volt elnökjelölt a héten Oxfordban tartott előadást, ahol nemcsak Theresa May brit kormányfőt és a Brexitet kritizálta, hanem a tory képviselőket és Magyarországot is. Véleménye szerint ez teljesen egyértelmű jele annak, hogy az amerikai időközi választások kampányának hatásai Európában is megjelennek.

A kormányszóvivő szerint „nincs kétség afelől, hogy a nemzetközi baloldal, a magukat liberálisnak nevezők Magyarországgal egyfajta fekete bárány, vagy valamiféle pofozógép szerepét próbálják meg eljátszatni”. A szóvivő leszögezte azt is: nem véletlen, hogy a demokrata párti törvényhozók levele egy nappal azután került nyilvánosságra, hogy Clinton elítélően szólt Magyarországról. „Ugyanazok a szavak, ugyanazok a szóösszetételek, ugyanazok a rágalmak fogalmazódnak meg Magyarország ellen, nyilvánvalóan azzal a szándékkal, hogy ezzel valamiféle politikai előnyre tegyenek szert itt, Amerikában, vagy éppen Európában” - állapította meg Kovács Zoltán.

A kormányszóvivő hangsúlyozta: „ahogyan Hillary Clinton esetében teljesen nyilvánvaló, hogy az általa mondottaknak a mögötte álló intézményrendszer, beleértve a Soros György által finanszírozott szervezeteket, adják a tartalmat, az is teljesen nyilvánvaló, hogy a demokraták lépése mögött is ugyanezeknek a szervezeteknek a lépései, összehangolt és szervezett akciója áll”.

Kovács Zoltán leszögezte: mostani megbeszélései egyik tapasztalata éppen az, hogy e vádaskodásokat az amerikai politikai életben a helyükön kezelik. Tárgyalópartnerei – mint fogalmazott – „pontosan tudják, miről van szó”. Kifejtette: „az amerikai legfelsőbb bíróság új bírájának, Brett Kavanaughnak a megválasztása kapcsán is nyilvánvalóvá vált, hogy a pártpolitikába hogyan avatkoznak be az NGO-k, vagy éppen Soros György, akinek befolyásolási kísérleteit maga Donald Trump elnök nevezte néven”.

A kormányszóvivő elmondta: eszmecseréi során csaknem mindenütt hangsúlyosan került szóba Soros szerepe a politikai folyamatok befolyásolásában.

Kifejtette azt is: „a helyzet egyik aszimmetrikus elemével illik tisztában lennünk, éspedig azzal, hogy a demokraták, illetve az őket támogatók sokkal hangosabbak tudnak lenni, hiszen mögöttük ott áll a liberális média, annak a liberális médiatúlsúlynak a támogatása, amely gyakorlatilag globálisan beteríti a politikai közvéleményt azokkal a hírekkel és véleményekkel, amelyeket ők képviselnek”.

Kovács Zoltán elmondta: a politikai beszélgetéseknek ma már része az a felismerés, hogy a világban a politikát egyre inkább a globalisták és a szuverenisták szembenállása határozza meg. „Érdekes és megerősítő fejlemény, hogy az Egyesült Államok elnöke is azt mondja, szó sem lehet világkormányzásról, nem kérünk a globalista felfogásból, hanem fenntartjuk és helyeseljük azt, hogy az államok a saját szuverenitásuk alapján hoznak döntéseket, ha például az illegális migrációról, vagy az államok működését érintő kérdésekről van szó.”

(MTI)

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Csacsicska Tamás
2018. október 12. 22:21
A hazudozás már ott kezdődik, hogy a demokraták baloldaliak. Hát nem azok, ők demokraták. A baloldalizás, a libsizés, a migránsozás, sorosozás fidesz blabla, ami belföldön jól terjeszthető, az USA-ban meg nem vagyunk rá vevők. Mi, itt élő magyarok sem esszük meg a mantrát, az amerikaiak meg magasan leszarják, mi történik Magyarországon. Kovács Zoltán agymenéseiről majd akkor lehet beszélni, ha az megjelenik az amerikai médiában, aminek egyelőre nyoma sincs. Egyelőre ott tartunk, hogy az USA Külügyminisztériuma két "formális" kérdésben kért magyar együttműködést, amire orbán nem hajlandó. Szigorúbb dolog az ukrán-magyar viszony kérdése, mert itt ütközik az USA és az orbán kurzus érdeke. A főni rossz irányt szabott az utolsó harcának, könnyen lehet, hogy az USA berág a kért együttműködés megtagadására és az ukrán konfliktusra. Akkor minden visszaáll a korábbi helyzetre azzal, hogy Magyarország pikk-pakk el fogja veszíteni a vízummentesség lehetőségét. Ennek az okai ismertek - nagyon sok, az USA-ba turistaként érkező honfitársunk marad az USA-ban (több, mint a megengedett arány) - , ami ugye az USA szempontjából illegális bevándorlásnak minősül. Eddig az USA várt ennek a problémának a megoldásával, de nekem úgy tűnik, ha nem lesz változás az orbán kormány politikájában, akkor az USA hamarosan lépni fog.
Biivisz
2018. október 12. 18:12
„Ugyanazok a szavak, ugyanazok a szóösszetételek, ugyanazok a rágalmak fogalmazódnak meg Magyarország ellen, nyilvánvalóan azzal a szándékkal, hogy ezzel valamiféle politikai előnyre tegyenek szert itt, Amerikában, ...” Tessék! Orbán már nem csak európai, de világpolitikai tényező lett! A világ ballibbantjai mind hozzá képest próbálják meghatározni magukat. Azt hiszik ettől javul a renoméjuk, pedig csak ráirányítják a figyelmet Orbánra, így egyre többekhez fog eljutni az amit Magyarország képvisel. Az emberek pedig nem hülyék. (Bár a ballibbantak meg vannak róla győződve, hogy de, ezért dőlnek szép lassan a saját dugájukba.) Lassan - a ballibbant agymosás ellenére - rájönnek (mármint az emberek), hogy nekik is arra van szükségük, amit Orbán képvisel.
balbako_
2018. október 12. 10:26
Azért ennek lehetnének kézzelfoghatóbb jelei, tudomásul véve, hogy a Soros- Clintonné vonal hisztériája áthatja az USA politikáját.
tizuii
2018. október 12. 08:47
mi a faszság az a nemzetközi baloldal? olyan mint a világ proletárjai közösüljetek? vagy mi?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!