Az Alaptörvény tervezett változtatása szerint a legfőbb ügyésznek nem kell ügyésznek lennie
A jelenlegi helyzet viszont egyszerűen kimaxolása a képmutatásnak. Egy politikai eljárástól várunk egy nem politikai megoldást.
Az LMP-ben még az etikai bizottság elnökét, Moldován Lászlót is eltiltották tisztségétől – írja a 24.hu.
Mint ismeretes: a korábbi társelnök Hadházy Ákos júniusban kilépett a pártból, mert a fegyelmi bizottság eljárást indított ellene, amiért a kampány alatt a sajtónak nyilatkozott az ellenzéki koordinációt pártoló nézeteiről, majd az etikai bizottság a büntetése (két évre eltiltották a párttisztségektől) súlyosbításáért fellebbezett.
A fegyelmi bizottság először kizárta, hogy aztán vissza is vegye Sallai Róbert Benedeket, a pártelnökség titkárát is, aki nekiment Hadházynak egy zárt ajtók mögötti vitán.
A párt másik vezetőjét, Szél Bernadettet három évre eltiltották minden párttisztség viselésétől, ám közben mégis megengedték, hogy továbbra is betöltse a jelenleg viselt társelnöki pozícióját.
A 24.hu azt írja: ezek után még a fegyelmi testület javaslatára az etikai bizottság jóváhagyta Ságodi Zoltán volt veszprémi, Tenk András volt csepeli és Doszpoly Botond, korábbi Borsod megyei jelölt 1 és 3 év közötti párttisztségtől való eltiltását.
A portál úgy tudja: Szél eltiltását és a legfrissebb büntetéseket azonban már Moldován László, az etikai bizottság elnöke nélkül szavazta meg a csonka, négyfős testület. Neki egy sajtónyilatkozat miatt kellett búcsúznia posztjától: a Magyar Hírlapnak adott ki információkat a Sallai-Hadházy összetűzésről készült hangfelvétellel kapcsolatban. Moldovánt azonban csak az etikai bizottsági tagságtól tiltották el, így a múlt heti tisztújításon a párt budapesti elnökévé választották.
Az LMP másik, Hadházy helyett megválasztott férfi társelnöke, Keresztes László Lóránt azzal próbálta nyugtatni a kedélyeket, hogy egy tévés interjúban azt hangoztatta: a párt nincs a szétesés szélén.