Emmi: Több mint háromszáz roma fiatal tanul szakkollégiumban

2018. január 22. 11:04

Fontos a roma szakkollégiumok közösségteremtő, motivációs ereje – állítja Langerné Victor Katalin helyettes államtitkár.

2018. január 22. 11:04

Több mint háromszáz roma fiatal tanul tizenegy keresztény roma szakkollégiumban – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára hétfőn az M1 aktuális csatornán.

Langerné Victor Katalin közölte, a szakkollégiumok a hallgatókat lakhatási lehetőséggel segítik, ami azért fontos, mert a roma fiatalok gyakran kis falvakból származnak, ahonnan nehéz lenne az ingázás az egyetemre vagy a főiskolára. Emellett a kollégiumokban kialakuló közösség olyan kapcsolati tőkét és motivációt jelent, amelyet otthon nem tudnának megszerezni. Nem utolsó sorban pedig nyelvtanulási lehetőséget biztosítanak, ami elengedhetetlen a diplomaszerzéshez – tette hozzá.

A Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózat 2011-es indulása óta már százhatvan fiatal szerzett diplomát, kilencven százalékuk dolgozik, többségük pedig választott szakmájában tudott elhelyezkedni - mondta a helyettes államtitkár.

(MTI)

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zokni
2018. január 26. 10:08
"Ha arra gondolok, hogy a lakosság kb. 8%-a cigány, akkor ez a 300 fiatal annyi, mintha országosan 3200-an kapnának ösztöndíjat, és ez létszámarányosan még igen jelentős." - írja a propagátor. Ne gondoljon arra. Mert még nincs annyi. (kb. 4,3% 2011-ben) Viszont gondoljon arra, hogy a szakkollégiumi férőhelyek száma az országban (2011) 5-6000. Aminek a 300 az 5-6 %-a. (Amúgy az a 3200, az 3750...) Meg arra is gondolhatna, hogy a cigányság felemelésének NEM az egyetemi lehetőségek erősítése az eszköze, hanem a szegregáció megszüntetése. Ha TÉNYLEG csak a felsőoktatáshoz segítik hozzá a gyerekeket, akkor a cigány származásúak középosztályát erősítik - hiszen a terhek nagy részét azért a család állja. Meg arra is gondolhatna, hogy mindennek az egyházhoz semmi köze nem szabadna, hogy legyen. Ugyanis a pénz attól még állami forrásból jön hozzá, viszont az elszámolási kötelezettség az egyházakkal szemben sokkal lazább. Mert nem adóznak, és nem tartoznak az állami kontroll alá. Vagyis burkolt egyház-támogatás ez is... (A hírközlés célja éppen az, hogy ezt elleplezzék...)
Apáczai
2018. január 25. 13:24
Soha, senki nem a közmunkát tekintette kiútnak. A közmunka a visszavezetés eszköze. Nélkülözhetetlen eszköz ahhoz, hogy a segélyezésre épülő életpályáról a munka alapú életpályára terelje a rászorulókat. Eredményes, jó eszköz, amihez számos egyéb is társul. - ingyenes gyermekétkeztetés az év 365 napjában, - tanulmányi ösztöndíjak széles skálája, - kedvezmények a diplomaszerzéshez vezető úton, stb. stb. Az irány kiváló, az eredmények már láthatók a folytatást pedig a kormány támogatása a 2018-as választáson garantálja majd.
Apáczai
2018. január 25. 13:23
Ha arra gondolok, hogy a lakosság kb. 8%-a cigány, akkor ez a 300 fiatal annyi, mintha országosan 3200-an kapnának ösztöndíjat, és ez létszámarányosan még igen jelentős.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!