Steinmeier: Európa nem hallgathat, amikor a CEU-t ellehetetlenítik Budapesten

2017. április 04. 14:26

Budapesten a civil társadalom és a tudomány elől veszik el a levegőt. Európa nem nézheti tétlenül – nyilatkozta Frank-Walter Steinmeier német államfő a magyar eseményekre.

2017. április 04. 14:26

Európa nem hallgathat, amikor a civil társadalom, illetve maga a tudomány elől veszik el a levegőt, ahogy az történik éppen Budapesten a Közép-európai Egyetemmel (CEU) – jelentette ki Frank-Walter Steinmeier német államfő az Európai Parlament (EP) keddi plenáris ülésén.

Steinmeier hangsúlyozta: „amikor Európában vitákat folytatunk, akkor azt szilárd, normatív alapon tesszük. Legyenek a vitás kérdések bármilyen összetettek, soha nem téveszthetjük szem elől a legfontosabbat, azt, hogy a szabadság és demokrácia, a jogállamiság és az emberi jogok alapelvei nem képezhetik vita tárgyát”.

„Ha a jogállamiság és az emberi jogok világítótornya akarunk lenni a világban, akkor nem lehet közömbös számunkra, amikor ezek az alapelvek Európán belül meginognak” – mondta a német államfő.

(MTI)

Összesen 94 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nagykutya
2017. április 04. 18:51
A volt nácik náciznak.
pollip
2017. április 04. 15:46
Mondd, te mit választanál? Kvótát, vagy eu-t? Ballib szerint nincs is kvóta. blikk: Magyarország ellen, kizárhatnak minket az EU-ból ma 12:15 Európai Unió Magyarország kvóta kizárás Ki akarnak minket zárni? / Illusztráció: Northfoto Ki akarnak minket zárni? / Illusztráció: Northfoto 2664 43 Blikk-összeállítás A The Times című konzervatív brit napilap értesülése szerint Franciaország, Németország és 21 más EU-tagállam még az idén olyan ultimátumot intéz Magyarországhoz és Lengyelországhoz, amelynek értelmében vagy elfogadják a migránsok rájuk jutó áttelepítési kvótáját, vagy távoznak az Európai Unióból. Hirdetés A brit lap online kiadásán kedden megjelent cikk név nélkül idéz egy magas rangú diplomáciai forrást, aki a hat alapító tagállam egyikét képviseli. A The Times idézete szerint a diplomata azt mondta, hogy a két országnak "választania kell: vagy részesei az európai rendszernek, vagy nem". Az EU-t nem lehet zsarolni, az egységnek ára van - tette hozzá. Az idézett diplomata közölte: az EU bízik abban, hogy az Európai Unió bírósága jóváhagyja a kvótarendszert, és akkor Magyarországnak és Lengyelországnak is tartania kell magát a döntéshez, ellenkező esetben "pénzügyi és politikai következményekkel egyaránt számolniuk kell". "Nincs többé kimaradási lehetőség, nincs többé olyan, hogy egyik lábunk bent, a másik kint. Ebben nagyon kemények leszünk" - idézi a diplomatát a brit lap. A The Times értesülése szerint a többi EU-tagállam ősszel készül erőteljesen felvetni az egység kérdését a két országnál, akkor, amikor már javában tartanak Nagy-Britanniával a kilépési tárgyalások
Berecskereki
2017. április 04. 15:43
Szerintem már a CEU Alapító Okirata is hagy némi kívánnivalót és a gyakorlat sem igazolja teljes mértékben a benne foglaltakat. Az okirat itt olvasható magyar nyelven. http://web.ceu.hu/downloads/CEUAlapitoHunWeb.pdf
kaltran
2017. április 04. 15:39
Tessenek már leírni elejétől végéig a törvény szövegét, s azt mi vonatkozik ebből a CEU-ra és mikortól. Derüljön már ki, ez nem betiltéá hanem egy kvázi gyorshajtó megrendszabályozása. Aztán fizetett hirdetésekben tegyük ezt közzé az egész világon, hogy a Franki boy félék végre befogják a pofájukat. Szerintem most meg az lesz a baj, hogy kiderül, - nem zárnak be semmit, csak kevesebbet és kisebbet finghatnak büntetlenül.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!