Ezt nem láttuk jönni: egy friss nemzetközi felmérés szerint a diákok egyre kevésbé tudják használni a számítógépet (!)
A magyar nebulók ugyanakkor jóval az EU-s átlag fölött teljesítenek. Csehország pedig szárnyal. Francesca Rivafinoli szemlecikke.
Solti Péter miniszteri biztos lett a Klebelsberg Központ elnöke. A központ szakmai elnökhelyettese Hajnal Gabriella lesz, a pénzügyi feladatok elvégzését a szervezet gazdasági elnökhelyettese, Kotán Attila irányítja a továbbiakban is. Arról írtak, hogy a Klebelsberg Központ az eddigieknél nagyobb hangsúlyt fektet arra, hogy menedzserszemlélettel végezze a feladatait.
Az emberi erőforrások minisztere január 16-ával Solti Pétert, az intézményirányítási és finanszírozási rendszer kialakításáért felelős miniszteri biztost bízza meg a Klebelsberg Központ elnöki feladatainak ellátásával – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) hétfőn közleményben az MTI-vel. A központ szakmai elnökhelyettese Hajnal Gabriella lesz, a pénzügyi feladatok elvégzését a szervezet gazdasági elnökhelyettese, Kotán Attila irányítja a továbbiakban is. Az Emmi oktatásért felelős államtitkársága egyben köszönetet mondott a szervezet pénzügyi konszolidációjának, valamint az új szervezet kialakításának végrehajtásával megbízott Pölöskei Gáborné és Jenei Zoltán miniszteri biztosok munkájáért.
Mint írták, a Klebelsberg Központ az eddigieknél nagyobb hangsúlyt fektet arra, hogy menedzserszemlélettel végezze a feladatait, a rendelkezésre álló erőforrásokat, tudást és lehetőségeket minél hatékonyabban csatornázza be a tankerületi központokon keresztül az iskolákba. Ennek a megvalósítása lesz Solti Péter elnök feladata az új struktúra megerősítése és fejlesztése mellett. Az ő munkáját szakmai elnökhelyettesként fogja segíteni Hajnal Gabriella, aki 17 évig dolgozott egy többcélú intézmény vezetőjeként és tagja volt a pedagógus-sztrájkbizottságnak. A pénzügyi feladatok ellátását a szervezet gazdasági elnökhelyettese, Kotán Attila irányítja a továbbiakban is.
Az Emmi kiemelte, az államtitkárságnak továbbra is az a célja a szervezeti és jogszabályi változásokkal, hogy a magyar oktatási rendszer biztosítsa a társadalom és a gazdaság igényeinek megfelelően a diákok számára a jövőben is kamatoztatható kompetenciákat. Meggyőződése, hogy az állami intézményfenntartás a garanciája az iskolák biztonságos működésének – olvasható a közleményben.
(MTI)