Bevásároltak a románok: amerikai lopakodók fognak járőrözni a Kárpátokban
32 darab ötödik generációs F–35-ös harci repülőgép érkezik a szomszédos országba.
Az orosz elnök a Bloombergnek adott interjúban beszélt arról, hogy ha valaki Kalinyingrád kapcsán komolyan fel akarja vetni a második világháború után meghúzott határok kérdését, akkor egy sor másik ország határára, így többek Németországéra, Lengyelországéra, Magyarországéra és Romániáéra is ki kell térni.
Vlagyimir Putyint a Bloomberg riportere egyebek mellett arról is kérdezte az orosz elnököt: hajlandó lenne-e Moszkva visszaadni Japánnak a Kuril-szigetek egy részét a szorosabb gazdasági együttműködés fejében, de felvetette a Balti-tenger partján található orosz enklávé, Kalinyingrád ügyét is – írja a Főtér.ro.
Az orosz elnök a Kuril-szigetek kapcsán leszögezte: Oroszország nem adja el területeit. Mint kifejtette, Kínával negyven évnyit tárgyalást követően állapodtak meg a vitatott területekről, de Japán helyzete teljesen más, mivel az a második világháború miatt állt elő, azt nemzetközi szerződések tárgyalják.
Kalinyingrád kapcsán fogalmazott talán a legerősebben: „Félretéve a viccet, ha valaki felül akarja vizsgálni második világháború kimenetelét, akkor tárgyalhatunk. De akkor nem csupán Kalinyingrádról kell tárgyalnunk, hanem Németország keleti részéről, az egykor Lengyelország részét képező Lvov városáról, és így tovább. És ott van a listán Magyarország és Románia is”. Putyin szerint Kalinyingrád ügye kinyitná Pandóra szelencéjét.
Frissítés
A csakegyruszki mikroblog lefordította a kérdéses interjúrészletet, amelyből világos, hogy Vlagyimir Putyin egészen hipotetikus megszólalásában nem konkrétan a magyar-román határról beszélt, hanem általában az említett országok második világháború után meghúzott határairól, így Romániát valószínűleg leginkább Moldova miatt említette. Hírünk címét ennek megfelelően korrigáltuk.