Az újratervezés, a fordulat volt a központi témája annak a tusványosi panelbeszélgetésnek, amelyen Schiffer András, az LMP társelnöke és a fideszes Gulyás Gergely beszélgetett Ablonczy Bálinttal.
Gulyás Gergelynek a fordulatról a szocialisták jutottak eszébe, akik ma már szír menekültekkel szemben is elfogadhatatlannak tartják, amit pár éve határon túli magyarokkal szemben még maguk is alkalmaztak.
Schiffer András szerint 2018-tól lehet újratervezés, amikor Magyarország függése végre megszűnhet. Példaként említette az ország kitettségére, hogy a német autóipar gombnyomásra recesszióba döntheti a magyar gazdaságot, ha úgy tartja kedve, hiszen hazánk a német ipar függő összeszerelő üzeme. Gulyás Gergely felhívta a figyelmet arra, hogy a német gyártók nem csak segédmunkás állásokat teremtenek, mérnököket és képzett szakmunkásokat is nagy számban alkalmaznak.
A pártvezető azt gondolja, hogy a kettős állampolgárság megadása, és a nemzeti szempontok beemelése a politikába helyes irány volt, de ma már a Fidesz csak makroszámokban méri a kormányzás sikerét, miközben például a külhoni magyarság autonómiatörekvéseit jelentősen gyengíti, hogy a teljesen elhibázott fideszes külpolitika minden alkupozíciót elveszít Európában.
Később az államadósság került szóba, amivel kapcsolatban az LMP-s úgy vélekedett, dicséretes az eladósodás elleni szabadságharc, de egyrészt az adósságráta továbbra is magas – 80 százalék körüli –, másrészt a paksi beruházással kapcsolatos dicstelen hitelfelvétel nagy mértékben adósítja el az országot, harmadrészt a magánnyugdíjak államosítása is egyfajta állami adósságot hoz létre a lakosság irányában. Gulyás erről a gondolatmenetről azt gondolja, hogy ez az államadósság „kreatív könyvelése”.
Schiffer azt ajánlja, hogy a magyar gazdaságnak a göröghöz hasonló kivéreztetése ellen az offshore-lovagok kiűzésével lépjen a kormány. A frakcióvezetőt láthatóan felháborította, mikor Gulyás úgy reagált, hogy az offshore-t az Alaptörvény kizárja. Mint mondta, a jogi offshore-t, azaz a cégek átláthatatlan tulajdonosi szerkezetét valóban tiltja az Alaptörvény, a Fidesz mégis meghiúsította azt az LMP-s kezdeményezést, hogy az uniós források környékéről zavarják el az ilyen cégeket. A gazdasági offshore pedig ott van még az önkormányzati beruházásoknál is, és erre öt év kormányzás után már nem magyarázat, hogy ezeket Hagyó Miklós hozta.