Jobbik: Egyre kevesebbet ér a magyar emberek munkája

2015. január 20. 14:37

A Jobbik szerint a kormány nem lép fel a forint erejének védelmében,valamint az olcsó és kiszolgáltatott munkaerőre és a külföldi cégekre alapozza az ország versenyképességét. Volner János francióvezető-helyettese úgy látja: a magyarok munkája folyamatosan értéktelenedik.

2015. január 20. 14:37

A Jobbik szerint a kormány nem lép fel a forint erejének védelmében, ezért a magyar emberek munkája folyamatosan értéktelenedik a külföldi devizákban kifejezve. Erről Volner János, az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese beszélt újságíróknak kedden, Budapesten.

Volner hangsúlyozta, a kabinet hiába kampányol az átlagbérek emelkedésével, ha a tények azt mutatják, hogy míg 2010-ben az átlagbér 525 euró volt, most pedig 480 euró. Ráadásul az amerikai fizetőeszközben kifejezve még nagyobb a romlás, az öt évvel ezelőtti 710 dollár után ugyanis jelenleg csak 580 dollárt ér egy magyar átlagkereset – fűzte hozzá.

Volner János szerint mindez azért fordulhatott elő, mert a kormány az olcsó és kiszolgáltatott munkaerőre, valamint a Magyarországon megtelepedő külföldi cégekre alapozza az ország versenyképességét.

A Jobbik szerint azonban ez nem vezethet sikerre, helyette a termelőszektort, a mezőgazdaságot, az ipart és a turizmust, vagyis a gazdaság alapjait kellene erősíteni – emelte ki az ellenzéki politikus, hangsúlyozva a kiszámítható adórendszer és gazdaságpolitika megteremtésének fontosságát is.

Összesen 43 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
csuka
2015. január 21. 06:01
"Nem szép, de hasznos Elsőre furcsának tűnhet, de a mindenkori kormányoknak érdeke a hazai bérek alacsonyan tartása, hiszen a multinacionális vállalatok érdekeinek megfelelő politikával egyszerre sok munkahelyet "biztosít" - rövid távon. Viszont a bérfejlesztés elmaradásával, a saját KKV-szektorunk kárára történő, kizárólag a multinacionális cégek érdekeit kiszolgáló gazdaságpolitikával saját magunkat helyeztük a kissé lenézett, bedolgozó, félgyarmati ország szerepébe, amiből kitörni szörnyen nehéz lesz már." /alfahir/
pemete jakab
2015. január 20. 21:13
Lehet, hogy azért ér kevesebbet az emberek munkája, mert egy speciális munkaalapú társadalmat építünk, amit ez a két rádióműsor-részlet is bizonyít. Az egyik 2012-ből, amikor dübörgött a munkaalapú társadalom, a másik 2017-ből, amikorra beérett az eredménye. 2012-es részlet: Orbán Viktor felkelt. Keljenek fel Önök is. Orbán Viktor reggelizik. Reggelizzenek meg Önök is. Orbán Viktor mutyizni indult. Önök pedig induljanak dolgozni. 2017-es részlet: Orbán Viktor felkelt. Keljenek fel Önök is. Orbán Viktor reggelizik. Önök addig hallgassák meg egyik korábbi beszédét. Orbán Viktor élvezi az elmúlt évek eredményét. Kovács néninek üzenjük, hogy tudunk arról a három szem borsóról, amit a fejadagon felül eltett a karácsonyi ebédhez, ezzel súlyosan megkárosítva a magyar nemzetet. Ui.: Kis történelmi visszatekintés: Ami az 1950-es évek fordulóján munkaverseny volt, az ma munkaalapú társadalom. Ami egykor államosítás, konfiskálás, beszolgáltatás, korrupció volt, az ma simán csak mutyi. Az egykori magyar népből, mára magyar nemzet lett. Bár mindkettőt elég szűken, magára érti a regnáló hatalom.
drkovax
2015. január 20. 16:15
Aki ilyesmit nem vásárlóerőparitáson vet össze, az sötét mint az éjszaka. Vagy egy hisztis p...a. Egyik se jó ajánlólevél, ha valaki "gazdaságpolitikus"-nak jelentkezik.
balbako_
2015. január 20. 16:02
A legtempósabb - legalább 10 százalékos - áresést felmutató termékek és szolgáltatások között természetesen ott találjuk az elszánt rezsicsökkentéssel érintett kört (távhő, áram, vezetékes gáz), de a telefonok mellett több alapélelmiszer is ebbe a körbe tartozik. Utóbbiakból három is az áfacsalásos ügyletek főszereplője: az étolaj egy év alatt 11,5, a liszt 14,2, a cukor pedig 16,4 százalékkal lett olcsóbb egy év alatt. Ezzel a cukor mutatta fel a legnagyobb áresést a KSH által megfigyelt termékek és szolgáltatások között 2014-ben, a decemberi átlagár 195 forint volt az egy évvel korábbi 250 és a 2012 végi 287 forint után. Magyarországon tavaly 6 százalékkal, vagyis 246 ezer forintra nőttek a bruttó átlagfizetések 2013-hoz képest. A legnagyobb növekedés a munkaerő-közvetítés és tanácsadás területén volt, de jelentősen emelkedtek a fizetések a vendéglátásban és a kiskereskedelemben is – derült ki a Workania internetes állásportál által működtetett Fizetesek.hu éves felméréséből. A közlemény szerint a bruttó átlagfizetés 6 százalékos növekedése éves szinten az elmúlt 5 év legnagyobb bővülése.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!