Az MSZP szerint a Fidesz-kormány öntelt és erőszakos, ráadásul mindez nem párosul hozzáértéssel – reagált az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese a miniszterelnök napirend előtti felszólalására hétfőn, a parlamentben. Harangozó Tamás emlékeztette Orbán Viktort, hogy az államadósság jelenleg több, mint 2010-ben volt miközben 3 milliárd forintnyi megtakarítást vettek el az emberektől. Szerinte a kormány hiteltelen gazdaságpolitikája és a hiteltelen politikusai miatt gyenge jelenleg a forintárfolyam és ezért fizetnek ma a devizahitelesek 70 százalékkal több törlesztőrészletet, mint négy éve. Úgy fogalmazott: a kormány az elmúlt években mesterien használta az Országgyűlést a korrupciós ügyei legalizálására, a nyomozó hatóságokat pedig ezek elkenésére, ez azonban szerinte pusztán gátlástalanság kérdése és tisztességes demokrata akkor sem csinál ilyet, ha kétharmados többséggel rendelkezik a parlamentben.
Miért kellett új szolgaságot választani? – tette fel a kérdést a paksi bővítésre utalva Schiffer András, az LMP frakcióvezetője a kormányfő napirend előtti felszólalására reagálva hétfőn az Országgyűlésben. Az ellenzéki politikus szerint nem szabad az az ország, amelyik energiarendszerét tekintve kiszolgáltatja magát egy új nagyhatalomnak. Schiffer András kitért arra is, hogy Bokros Lajos, Bajnai Gordon és Gyurcsány Ferenc csomagjai együtt sem érik el azt a megszorítócsomag-áradatot, amit a jelenlegi kabinet zúdított a magyar családok nyakába. Az LMP frakcióvezetőjének véleménye szerint az államadósság kérdésében szintén felsültek, és a devizahitel-kérdést sem sikerült megoldani.
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) szerint felelős döntést hozott a kabinet a paksi bővítés ügyében – jelentette ki a kisebbik kormánypárt frakcióvezetője a kormányfő napirend előtti felszólalására reagálva hétfőn az Országgyűlésben. Harrach Péter azt mondta: bíznak abban, hogy a bővítést a parlament is támogatni fogja. Hangsúlyozta, hogy a döntésnek köszönhetően 10 ezer új munkahely jöhet létre. Harrach Péter a kabinet intézkedései közül felidézte a családpolitikával összefüggő döntéseket, a hároméves gyes visszaállítását, a gyed összegének megemelését, az Erzsébet-programot, és külön szólt a rezsicsökkentésről.
A Jobbik szerint sajnálatos, hogy sem a miniszterelnök, sem a többi kormánypárti politikus nem mer beleállni a paksi atomerőmű bővítéséről szóló szakmai vitába, hanem inkább menekülnek előle, és azt a látszatot keltik, mintha titkolni- vagy szégyellnivalójuk lenne az ügyben. Erről Vona Gábor beszélt Orbán Viktor napirend előtti felszólalására reagálva hétfőn a parlamentben. A jobbikos politikus szerint a kormányfő felelőtlenséget követett el, amikor a parlamenti pártok megkérdezése nélkül és a kampány kezdete előtt kötötte meg a paksi bővítésről szóló megállapodást Oroszországgal. Úgy vélte, hogy ezzel egy fontos szakmai, stratégiai kérdést hagyott választási hisztériává válni. Vona Gábor bírálta a baloldali ellenzéki pártokat, mert szerinte amit csinálnak, „az lárifári”. Szerinte el kellene dönteniük, hogy Oroszországgal, vagy az atomenergiával vannak-e gondjaik. Ha az előbbivel, akkor „ugyanazt a hibát követik el, mint Orbán Viktor ellenzéki politikusként, amikor Oroszországot provokálta”. Ha az utóbbival, akkor pedig az elmúlt tíz évben miért nem volt ezzel problémájuk? – tette fel a kérdést. Hangsúlyozta: a Jobbik szerint középtávon nincs lehetőség nélkülözni az atomenergiát, az orosz technológia a legbiztonságosabb és a legolcsóbb, az orosz-magyar kapcsolatok pedig kulcsfontosságúak.