Bajnai Gordon szerint Magyarország jövőt választ április 6-án: a tét az, hogy az ország szovjet utódállammá, Orbánisztánná válik vagy normális, gyarapodó, békés ország lesz belőle. Az Együtt-PM szövetség vezetője a XVI. kerületben tartott jelölőgyűlésen hétfő este elmondta: „Orbánisztán” felépítése már elkezdődött, de befejezéséhez a Fidesznek még négy év kell, hogy aztán hatalmon maradjon „még negyven évig”. Szerinte az április 6-ai választás ezért népszavazás lesz arról, hogy marad-e az „Orbán-rezsim” vagy Magyarország normális, gyarapodó, békés ország lesz, olyan, amilyennek a rendszerváltáskor elképzelték, de amit hibák, bűnök, tévedések miatt nem sikerült megvalósítani. Bajnai kijelentette: Magyarországot mások mellett Orbán Viktor indította el a gyarapodás útján, de döntő felelőssége, hogy az elmúlt négy évben eltérítette róla.
Bajnai Gordon szerint Orbán Viktor nem mondott igazat, amikor vasárnapi évértékelő beszédében a foglalkoztatottság növekedéséről számolt be. Csak az történt, hogy „a munkanélküliséget átnevezték közmunkára”, ám a magánszférában kevesebben dolgoznak, mint a gazdasági válság mélypontján, a közmunkások pedig „széket pakolnak a Fidesz rezsifórumain”. Ezzel az Index hétfői írására utalt az Együtt-PM vezetője, aki hazugságnak nevezte azt is, hogy csökkent az államadósság, mondván, az a paksi atomerőmű–beruházás nélkül is 4-5 ezer milliárd forinttal több, mint a 2010-es kormányváltáskor. Hozzátette: a forint euróhoz és svájci frankhoz viszonyított árfolyama jelentősen gyengült, ami minden devizahitelest sújt.
Bajnai Gordon bírálta Áder János köztársasági elnököt is, amiért aláírta a paksi bővítésről szóló törvényt és a Nemzeti Választási Bizottságot (NVB), mert nem hitelesítette az Együtt-PM népszavazási kezdeményezését. Bajnai elmondta: pártja nem egy nemzetközi szerződésről akart népszavazást, hanem arról, hogy bővítsék-e a paksi atomerőművet hitelből, a hitelszerződést pedig még nem kötötte meg a kormány. Az Együtt-PM ezért a Kúriához fordul az NVB döntése elleni jogorvoslatért.