Szájer: Példát lehet venni Magyarországról!

2013. november 28. 19:34

A Fidesz EP-képviselője szerint egész Európa példát vehet Magyarországról, az Orbán-kormány ugyanis új dolgokkal kísérletezik az „ezerszer kipróbált, de nem működő eszközök” átvétele helyett.

2013. november 28. 19:34

Az Európai Unió válságának leküzdéséhez új eszközök kellenek, Magyarország pedig az utóbbi három évben számos innovatív eszközt alkalmazott a „görögországihoz hasonló” válság leküzdéséhez, ezért Európa példát vehetne Magyarországról, mondta csütörtökön Berlinben Szájer József. Az Európai Néppárt európai parlamenti képviselőcsoportjának alelnöke a Magyar-Német Fórum 23. éves közgyűlésén hangsúlyozta: tömeges érdeklődés mutatkozik a magyar válságkezelés eredményei iránt, hiszen Magyarország az „ezerszer kipróbált, de nem működő eszközök helyett újakat dolgozott ki, és erre van szükség máshol is Európában.

Szájer úgy vélte, hogy a magyar gazdaság három év után már jobban teljesít, és Magyarország tartósan betartja a maastrichti kritériumokat.

Összesen 149 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Felebarát
2013. november 29. 12:14
éljen a NAV :D
Karcolt
2013. november 29. 12:14
Hazudik. Nem újak ezek a dolgok, tessék például Argentína elmúlt 100 éves történelmét megnézni. Azt is, az akkori pozíciójukhoz képest hol tartanak most.
Pinter68
2013. november 28. 22:58
Asszem, erre mondják, hogy... a kisérlet sikerült, a beteg meghalt. Tényleg már csak a Pokorny az egyetlen a Fideszböl, akinek nem vágta teljesen tönkre a jozan eszét az elvtelen lojalitás. (Vagy inkább az anyagi érdek?)
gross
2013. november 28. 22:48
Érdemes lett volna azért pontosítani, hogy melyik jelentősebb magyar intézkedésekről vehetne példát 'Európa' (gondolom, a fejletlenebb államok) 1. Magánnyugdíjpénztárak államosítása (Lengyelországban megy, bár kicsit másképp) 2. Egykulcsos SZJA (még előttünk, a konjunktúra idején vezette be számos ország) 3. ÁFA-emelés 4. Közszolgáltatók megadóztatása (egyrészt pénzszerzés a külföldi tulajdonosoktól, akik az EU-n belül már persze belföldiek - másrészt a szabadpiaci szolgáltatások drágítása árán) 5. Bankok különadója (tk. a külföld megcsapolása, máshol nemigen műküdik) 6. Nagy kiskeresedelmi egységek különadója (ugyanaz) 7. Pénzügyi tranzakciós adó 8. Közmunka kiterjesztése 9. Devizaadósság kezelése számos intézkedéssel 10. ...? Erről lehetne értelmes vitát folytatni. Szerintem a legtöbb nem adekvát más tagállam számára, ill. komoly recessziós hatása van. Magyarországon is így volt ez (a potenciális növekedés amúgy 0.5% egy számítás szerint), csak a jó termés és a külföldi kereslet segít. Egyik sem magyar gazdaságpolitikai vívmány.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!