Árvíz: így figyeljünk a biztosításokra

2013. június 07. 14:14

Az árvíz levonulása után fontos kérdés lesz a biztosításokkal kapcsolatos ügyek intézése. Már a védekezéskor fontos arra odafigyelni, hogy minden óvintézkedést megtegyünk, hogy majd gyorsan és zökkenőmentesen történjen a kártalanítás.

2013. június 07. 14:14

A biztosítás nélkül álló ingatlanok tulajdonosai már nem sokat tehetnek: egy új biztosítás a nemzetközi normák szerint csak egy hónap múlva nyújt fedezetet a károkra. Ugyanez vonatkozik a meglévő szerződések feltételeinek módosítására is. Oda kell azonban figyelniük azoknak is, akik biztosítással rendelkeznek, mert bizonyos esetekben a biztosító nem, vagy csak részbeni kártérítést fizet az áradás okozta károkra – figyelmeztet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ).

A világgazdaság.hu oldalon összefoglalták melyek azok a legfontosabb tennivalók, amikkel zökkenőmentessé lehet tenni a biztosítási ügyintézést. Legalapvetőbb, hogy legyen élő biztosítás. Ezért minden ingatlantulajdonosnak célszerű ellenőrizni, hogy a biztosítási díjak rendezve vannak-e. Fontos tudni, hogy ha a biztosító már értesített bennünket arról, hogy a díj fizetésének elmulasztása miatt megszűnt a biztosításunk, már hiába próbáljuk rendezni az esedékes díjat, csak új biztosítás kötésére van lehetőségünk – ami a mostani helyzetben már nem jelent védelmet – írják.

A biztosított ingatlanoknál a teljes kárösszeg kifizetésének feltétele, hogy a biztosított minden tőle jogosan elvárható intézkedést tegyen meg annak érdekében, hogy minél kisebb kár keletkezzen – hívja fel a figyelmet a a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége.

A tulajdonosoknak a veszélyeztetett területről magasabb helyre kell vinniük ingóságaikat, még az is előfordulhat, hogy a teljes épületet ki kell pakolniuk, ha az árvíz az egész ingatlant veszélyezteti. Amennyiben az áradás a lakóingatlant is veszélyezteti, a további balesetek és károk elkerülése érdekében az áramtalanításról is gondoskodni kell.

 
„Ha a káreseményt nem lehet elkerülni, a károsodott eszközt, berendezést a kárszemle időpontjáig meg kell őrizni, ezzel is megkönnyítve a kárfelmérést” – mutatnak rá.
„A tapasztalatok szerint a kárkifizetések zöme problémamentesen zajlik ugyan, de a kármegelőző, kárenyhítő intézkedések elmulasztása esetén előfordulhat, hogy a biztosító az árvízkároknak csak egy részét fogja megtéríteni” – figyelmeztet Papp Lajos, a FBAMSZ elnöke. „A szövetségünkhöz tartozó alkuszok nagy része ezekben a napokban hétvégén is az ügyfelek rendelkezésére áll, hogy a felmerülő biztosítási problémák megoldásában gyors támogatást nyújtson, és elősegítse, hogy a keletkezett károk szerződés szerint térüljenek meg.”

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!