Amerikai kutató: Ha Trump komolyan gondolja a nemzeti átalakulást, akkor Budapestről kellene inspirációt merítenie

2025. január 05. 20:26

A magyar miniszterelnök politikai pályája ugyanis egyértelműen előrevetítette Trumpét, véli Michael O'Shea.

2025. január 05. 20:26

„Nem volt tehát meglepő, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a legutóbbi látogatásai alkalmával a címlapokra került. December elején Rómába utazott, ahol Ferenc pápával és Gior­gia Meloni olasz miniszterelnökkel folytatott megbeszéléseket, amelyek során az ukrajnai béke kiemelt helyen szerepelt. Ezt követően a magyar miniszterelnök ellátogatott Mar-a-Lagóba is, méghozzá Donald Trump megválasztott elnök novemberi győzelme óta az első külföldi vezetők egyikeként” – véli Michael O'Shea amerikai író-kutató, a Danube Institute vendégkutatója a Magyar Nemzeten megjelent publikációban.

Ezt is ajánljuk a témában

Az kutató megjegyzi, hogy az amerikai konzervatívok bízhatnak abban, hogy Orbán floridai látogatása mélyebb, filozófiai jelentőséggel is bír. 

A magyar miniszterelnök politikai pályája ugyanis egyértelműen előrevetítette Trumpét véli a szerző. Szerinte amíg Trump első elnöki ciklusa rövid volt, és időhiány miatt korlátozott eredményeket hozott, Orbán politikája hosszabb távú nemzeti átalakulást valósított meg. 

„Ha Trump valóban komolyan gondolja az átfogó nemzeti megújulást, és nem csupán a győzelem élményére vágyik, akkor érdemes lenne Budapest példáját figyelembe vennie” – teszi hozzá a O'Shea.

Magyarországon ugyanis Orbán Viktor az 1980-as évek vége óta jól ismert személyiség, a fiatal aktivista az 1956-os magyar forradalom mártírjainak újratemetése alkalmával dacosan követelte a szovjet csapatok távozását az országból. „1998-ra miniszterelnök lett, de az egységesen ellenséges intézmények négy évvel később keserű, szoros küzdelemben elszenvedett vereséget okoztak neki” – írja a szerző. O'Shea úgy véli ,hogy a  „fiatal idealista” megszervezte önmagát és közösségét kemény politikai erővé.

A szerző úgy véli, hogy Trumppal ellentétben Orbánnak két ellenzéki ciklusra volt szüksége ahhoz, hogy „újra megmássza a hegyet”.

A magyar miniszterelnök 2006-ban elszenvedett egy második „gyötrelmes vereséget”, és a „posztkommunista”, csak a nevükben megváltozott szocialisták „hatalmi pozíciója rendíthetetlennek tűnt”, különösen azért, mert támogatást kaptak a Nyugattól.

„Orbán nem egyszerűen feldobott egy érmét az amerikai elnökválasztási versenyben; bizalmat szavazott a volt elnöknek a legsötétebb magány napjai­ban, amikor a republikánusok a félidős választásokon épphogy átbukdácsoltak, és Ron De­Santis felemelkedett” – fűzte hozzá a kutató.

Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala

 

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2025. január 06. 05:57
Szerintem már meg is történt.
varga-judit
2025. január 05. 22:27
Ad majd nektek a szőke Torgyán olyan nemzeti átalakulást a védővámokkal és hadi kiadásokkal, hogy arról koldultok! 🤡 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
véna
2025. január 05. 21:22
négy évvel később keserű, szoros küzdelemben elszenvedett vereséget okoztak neki Ezt nem árt pontosítani 2002-es választásokon a Fidesz szerezte a legtöbb mandátumot, 9-el többet mint a 2. Mszp, ennek ellenére patkányárpi D202 komcsi ügynököt bízta meg kormányalakítással
nempolitizalok-0
2025. január 05. 21:19
"A magyar miniszterelnök 2006-ban elszenvedett egy második „gyötrelmes vereséget”, és a „posztkommunista”, csak a nevükben megváltozott szocialisták „hatalmi pozíciója rendíthetetlennek tűnt”, különösen azért, mert támogatást kaptak a Nyugattól." A DK-ban és az MSZMP-ben elvtársazzk egymást. Most már lehet, hogy Poloskáéknál is akadnak akik kiesnek a szerepükből.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!