Az államháztartás törvényi előirányzata 881,3 milliárd forint pénzforgalmi hiányt tartalmaz 2013-ra. Az NGM közleménye szerint az államháztartáson belül a központi költségvetés 79,4 milliárd forintos hiánnyal, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 35,9 milliárd forintos többlettel, míg az elkülönített állami pénzalapok 8,5 milliárdos szufficittel zártak áprilisban. A múlt év első négy hónapjában az államháztartás központi alrendszerének deficitje 228,2 milliárd forint volt, ami az akkori éves előirányzat 37,6 százalékával volt egyenlő. A tárca közleményében ugyanakkor arra hívta fel a figyelmet, hogy a két időszak összehasonlításánál figyelembe kell venni, hogy egyes adónemek esetében változások voltak.
A január-áprilisi időszakban a központi költségvetés bevételei 2939,4 milliárd forintot tettek ki, így 58 milliárd forinttal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban. A magasabb adóbevételt elsősorban egyes meglévő adónemek magasabb bevételei, újonnan bevezetett adónemek és központi költségvetési szervek magasabb bevételei segítették. Az év első négy hónapjában a központi költségvetés kiadása 3607,5 milliárd forint volt, ami 455 milliárd forinttal több, mint az előző év hasonló időszakában. A nagyobb kiadási összeget az okozta, hogy az állam több szektorban is feladatokat vett át az önkormányzatoktól, amelynek költségei így a központi alrendszer kiadásai között szerepelnek. Ezenkívül az egyedi és normatív támogatások is nagyobbak voltak, mint az elmúlt év azonos időszakában, ez a közlekedési cégeknek juttatott támogatások eltérő ütemű kifizetéseinek tulajdonítható – közölte az NGM.
Az év első négy hónapjában a nettó kamatkiadás 417,9 milliárd forint volt, ami 22,1 milliárd forinttal kevesebb, mint egy évvel korábban. A nemzetgazdasági tárca tájékoztatása szerint a társadalombiztosítási alapok 2013. április végi, négyhavi 98,5 milliárd forintos szufficitje a nyugdíjbiztosítási alap 56,8 milliárd forintos, valamint az egészségbiztosítási alap 41,7 milliárd forintos többletéből tevődik össze. Egy évvel korábban az alapok együttesen 11,6 milliárd forintos hiányt mutattak a január elejétől április végéig terjedő időszak végén.