Megtalálták a közös nevezőt: ez a kézenfekvő érdek kapcsolhatja össze a magyarokat és az ukránokat
„Magyarország abban érdekelt, hogy Ukrajna egy biztonságos és kiegyensúlyozott állam legyen” – fogalmazott az államtitkár.
Sneider Tamás sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a Jobbik szerint mit kellene csinálnia a kormánynak a népességcsökkenés megállítása érdekében. A jobbikos politikus beszélt arról is, hogy szerinte a kisebbségeket érő pozitív diszkriminációnak köszönhető nőtt a nemzetiségüket vállalók aránya.
A Jobbik felszólítja a kormányt, hogy a népszámlálási adatok ismeretében tegyen meg mindent a „magyarság pusztulásának megállítása érdekében”. Erről Sneider Tamás a párt alelnöke beszélt szerdai sajtótájékoztatóján. Emlékeztetett rá, hogy a 2011 októberi népszámlálás adatai szerint Magyarország lakossága 10 év alatt 260 ezer fővel csökkent, a magyarság pedig ennél is nagyobb arányban – 400 ezer fővel – és csak a 130 ezer bevándorlónak köszönhető az egész ország népességének kisebb arányú csökkenése. A jobbikos politikus szerint tehát jelenleg 8,6-9 millió azoknak a száma, akik magyarnak vallják magukat és Magyarországon is élnek.
Hangsúlyozta: ennek a problémának a megoldása érdekében szakítani kell azzal a gazdaságpolitikával, amely „gyarmati sorba taszította Magyarországot és amelynek egyetlen célja az emberek kizsákmányolása”, mert a Jobbik álláspontja szerint a magyarság fogyása egyenes arányban áll az emberek kizsákmányolásának, illetve a gyarmatosításnak a mértékével. Ennek érdekében Sneider Tamás szerint egyrészt valódi vidékfejlesztésre van szükség, amelynek keretében munkahelyeket kell létrehozni a kistelepüléseken. Ez a Jobbik szerint a mezőgazdaság, a feldolgozóipar, a kereskedelem vagy a gépgyártás állami szintű fejlesztésével valósulhat meg. Emellett az ellenzéki párt felszólítja a kormányt a családi adókedvezmény teljes körű igénybevételének megteremtésére, valamint a szülésből visszatérő nők számára a négyórás részmunkaidő lehetővé tételére a teljes állami szektorban.
Sneider Tamás beszélt arról is, hogy a népszámlálás adatai szerint másfélszeresére nőtt a nemzetiségüket vállalók száma az országban. Úgy fogalmazott: ennek oka, hogy ma „mindennek megéri vallani magunkat, csak magyarnak nem”, és ez pedig „a kisebbségeket érő pozitív diszkriminációnak köszönhető”, létezik ugyanis „többséggel szembeni rasszizmus”. Szerinte a nemzetiségüket vállalók arányának növekedését az is elősegíti, hogy a kisebbségi önkormányzatokon és az oktatási rendszeren keresztül az állam jelenleg pluszforrásokkal támogatja a kisebbségeket.