A Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője a HírTv Rájátszás cím műsorában elmondta: a magyar nyomozás valószínűleg februárban befejeződik. Mint mondta, a nemzetközi botrány hazai vonatkozásainak felderítése során egy nemzetközi nyomozócsoport tagjaként dolgozhattak, ami egy „új szintjét jelenti a bűnüldözésnek”. Mint mondta: az ügyészekből és rendőrökből felálló csapat a nyomozócsoportban résztvevő másik országokon belül is nyomozott saját joga alapján.
Mint Fazekas Géza elmondta: Magyarországon körülbelül harminchárom mérkőzés eredményét manipulálhatták, és ötven gyanúsítottat azonosítottak az ügyben, akik között zömmel játékosok találhatóak, de akad köztük edző és játékosügynök is. Kifejtette: nem véletlen, hogy jobbára másodvonalbeli játékosok szerepelnek a magyar bűnügyben, ugyanis így tudták a manipulátorok „minimalizálni a költségeket és maximalizálni a hasznot”.
A szóvivő kifejtette: az ügynek nem minden gyanúsítottja működött a bűnszervezet tagjaként. Volt, aki csak „helyi rezidensként” volt jelen, olyan közvetítőként, aki jól ismerte a helyi viszonyokat és könnyen rávehető volt a manipulációra. Fazekas szerint az érintettek zöme kapott vesztegetési pénzt, és ez a Btk. szerint gazdasági vesztegetésnek számít, de a csalás esete is megvalósult az ügyben.
Az Európai Unió majdnem minden országa által érintett ügyben a február 22-én lezáruló nyomozás után az ügyészségnek maximum kilencven napja lesz, hogy megfontolja a vádemelést.